C# ve veritabanını başka bir bilgisayarda çalıştırmak

RaSGooL

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhabalar. C# kullanarak bir otomasyon programı yaptım. Bu programa SQL Server kullanarak oluşturmuş olduğum veri tabanını aktardım. Benim bilgisayarımda sıkıntısız çalışıyor. Ancak başka bir bilgisayara geçince haliyle veri tabanı benim bilgisayarda kalıyor. Ve uygulama çalıştırıldığında veri tabanını bulamıyor ve uygulama hata veriyor. Benim amacım veri tabanını uygulamanın olduğu klasörde taşınabilir yapmak. Yani kullanmak isteyen SQL server indirip veri tabanını içeri aktarmak ile uğraşmasın. Uygulamayı çalıştırdığı gibi kullanabilsin. Bunu yapabiliyor muyuz? Herhangi bir yöntem, kaynak verebilirseniz çok iyi olur.

Not: Farklı veri tabanı kullanamam.

Eger programin calisacagi isletim sistemi belliyse ve workstation tipiyse calisacagi yere de database kurulur. Ornegin ATM lerin cogu Windows XP uzerinde calisiyor Turkiye'de ve iclerinde eski versiyon SQL server var. ( Elbette onemli veriler burada tutulmuyor, log cogu )

Eger programi dagitacaksan ve kisisel bilgisayarlarda kullanilacaksa SQL server remote yerde olacak ve onunde guvenlik katmani olarak bir web uygulamasi olacak. ( Client taraf DB ile de web servis ile calisacak )

Mobil uygulamalarda SQLite default yuklu oluyor cihazda ama central database istiyorsan yine kendi remote sistemini yazmak durumundasin ya da Cloud cozumleri ( Firebase vs ) kullanmak durumundasin.

SQLite'a bakabilirsiniz.
Teşekkürler.

Eger programin calisacagi isletim sistemi belliyse ve workstation tipiyse calisacagi yere de database kurulur. Ornegin ATM lerin cogu Windows XP uzerinde calisiyor Turkiye'de ve iclerinde eski versiyon SQL server var. ( Elbette onemli veriler burada tutulmuyor, log cogu )

Eger programi dagitacaksan ve kisisel bilgisayarlarda kullanilacaksa SQL server remote yerde olacak ve onunde guvenlik katmani olarak bir web uygulamasi olacak. ( Client taraf DB ile de web servis ile calisacak )

Mobil uygulamalarda SQLite default yuklu oluyor cihazda ama central database istiyorsan yine kendi remote sistemini yazmak durumundasin ya da Cloud cozumleri ( Firebase vs ) kullanmak durumundasin.
Teşekkür ederim bilgilerini aktardığın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı