C++ virgülden sonraki sayı miktarı hesaplayan program

İki sayı arasındaki mutlak fark ile virgülden sonra istenen basamak sayısı kadar 10 sayısının çarpımı (virgülden sonra istenen basamak sayısı) lazım yani size. Örneğin, 45,999 - 45,001 = 0,998 eder. Bunu da virgülden sonra istenen basamak sayısı kadar 10 sayısı ile çarparsak, örneğin 3 olsun, 0,998 * 10^3 = 998 olarak cevabı buluruz.

Merhaba arkadaşlar, bir program yazıcam C++'da sayının istediğimiz mod değerinde virgülden sonra atıyorum 3 veya 5 basamaklı kaç adet sayı var, bu programı yazmak istiyorum. Algoritma ve çalışma mantığı ilaveten formüller hazır yardımcı olabilecek var mı?
Hafif C++ bilgim var, döngüler ve if, then, else komutlarını pek bilmiyorum.

Ne tesadüftür ki bende bugün böyle bir kodun C# tarafında araştırdım buldum. Ben C# kodunu paylaşıyorum sen bunu C++ programlama diline göre uyarlarsın.

C#:
decimal para;

private void txtTutar_Leave(object sender, EventArgs e)
   {
      if (txtTutar.Text != "")
          {
              para = decimal.Parse(txtTutar.Text);
              txtTutar.Text = para.ToString("N");
          }
    }

Aynen program iyi olur.
İki sayı arasındaki mutlak fark ile virgülden sonra istenen basamak sayısı kadar 10 sayısının çarpımı (virgülden sonra istenen basamak sayısı) lazım yani size. Örneğin, 45,999 - 45,001 = 0,998 eder. Bunu da virgülden sonra istenen basamak sayısı kadar 10 sayısı ile çarparsak, örneğin 3 olsun, 0,998 * 10^3 = 998 olarak cevabı buluruz.
İşleminde ufak bi hata var 999 olcak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı