C++ Void ile Cout nasıl yapılır?

Syntax Error

Hectopat
C++ Void kullanarak cout görevinde bir şey nasıl yaparım? Kendi çapımda kodlama dil yapmaya çalışıyorum. Kullanıcı cout a her şeyi yazabilsin string değer atanmış x y bilmem nedir hepsini yazıdrabilsin istiyorum. Ama nasıl olacak bilmiyorum. Terabyteforever hocam operator overloading kullan dedi. Ama beceremedim biri bana yardım edebilir mi? Operator overloading şeklindede olur her türlü olur. Ben anlarım kodu biri nasıl yapıcağımı yazarsa sevinirim.

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

Void diyerek kastettiğiniz şey fonksiyon. Bir şey döndürmeyen bir metot olduğu için başında tür olarak void var.

Size karışmış olmak istemiyorum ama daha C++'a hakim değilken kendi dilinizi yazmaya çalışmak pek de mantıklı gelmedi bana. Onun yerine kendinizi başka şekillerde geliştirmeye çalışırsanız daha faydalı olabilir.

cout bir ostream'dir. Yazabilirsiniz. Öncesinde Türkçe yazmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Kod:
#include <iostream>
#include <fstream>

using namespace std;

int main() {
    filebuf f;
    f.open("a.txt", ios::out);
    ostream o(&f);

o << "al, kendine ait cout";

f.close();
    return 0;
}

Cout bir Ostream'dir. Yazabilirsiniz. Öncesinde Türkçe yazmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Kod:
#include <iostream>
#include <fstream>

using namespace std;

int main() {
 filebuf f;
 f.open("a.txt", ios::out);
 ostream o(&f);

o << "al, kendine ait cout";

f.close();
 return 0;
}

Bunun cin halini yapmak için ifstream mi kullanmalıyım?

istream. Bu kodları kullanmayın. Araştırın.
Bu arada bunu yapmanızın size bir katkısı olmaz. Programlamayı adım adım öğrenin. Çok merak ediyorsanız temel dosya işlerinden sonra bakın.

Kod:
#include <iostream>
#include <fstream>

#define N 256

using namespace std;

int main() {
    filebuf f;
    f.open("a.txt", ios::in);
    istream o(&f);

char b[N];
    o.getline(b, N);

cout << b;

f.close();
    return 0;
}

İstream. Bu kodları kullanmayın. Araştırın.
Bu arada bunu yapmanızın size bir katkısı olmaz. Programlamayı adım adım öğrenin. Çok merak ediyorsanız temel dosya işlerinden sonra bakın.

Kod:
#include <iostream>
#include <fstream>

#define N 256.

using namespace std;

int main() {
 filebuf f;
 f.open("a.txt", ios::in);
 istream o(&f);

char b[N];
 o.getline(b, N);

cout << b;

f.close();
 return 0;
}

Sorun temeli öğrendim ama sonra ne yapıcağımı bilmememde. Önüme temel konular çıksa yapabileceğimi düşünüyorum. Ama temeli öğrenmekle yetmiyor. Şimdi ne öğrenmeliyim bilmiyorum.

Geri
Yukarı