C# while do-while farkı

Daha fazla  
Herkese iyi günler.
Mesele şu: C# dilinde While döngüsü önce koşulu kontrol ediyor daha sonra işlemi gerçekleştiriyor. Do-While döngüsü ise önce işlemi gerçekleştiriyor daha sonra koşulu kontrol ediyor. Amaçları ne? Bu fark neyi elde etmemizi sağlıyor? Ne yapıyor?

Tek farkı koşulun döngü sonunda verilmesidir dostum. Boolean İfade denilebilir.
bir nevi FOR işlemi görüyor. Ama bir den fazla sefer de bir döngüyü döndüreceksen Do-While yapmak yerine FOR kullanmak daha mantıklı.

Mesala programın en başında döngü ile başlattığını veya test yaptığını farz et. While' de koşulu ilk önce kontrol edeceği için eğer koşul doğruysa program başlamadan kapanır. Ama do-while' de koşulu en son kontrol edeceği için program başlar ve koşul sağlanana kadar devam eder.

Bilgilendirme için teşekkürler. Anlaşılan Do-While pek gerekli değil.
Bu arada iki cevap ta doğru bu durumda hangi cevabı en iyi cevap seçmem gerekiyor?
Gerekli değil demek olmuyor bu. Arkadaş açıklamış güzelce. Eğer program illa bir kere de olsun çalışsın dersen mecbur döngüyü çalıştırmalısın bu şekilde. Bu tamamen yapacağın durumla alakalı.

Gerekli değil demek olmuyor bu. Arkadaş açıklamış güzelce. Eğer program illa bir kere de olsun çalışsın dersen mecbur döngüyü çalıştırmalısın bu şekilde. Bu tamamen yapacağın durumla alakalı.
Evet anladım. Olayı kendi açımdan yorumladım. Yeni başlayan olduğum için şu anda genel olarak anlamaya çalışıyorum. Şu an için kullanmama gerek yok. Aksi takdirde herhangi bir kodu gereksiz diye nitelemek doğru değildir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı