C:\Windows\Media dosyasının erişim iznini alamıyorum

471153

Hectopat
Ne yaptıysam bu dosyanın erişim iznini alamıyorum. Windows 11 sesleri ekleyeceğim sisteme ama yapamadım.
Link bu linkte anlatılanları yapmama rağmen media dosyasını değiştirdiğimde aldığım hata şu.

Ekran görüntüsü 2022-06-27 203123.png

Bir reg kayıdı hazırladım sahipliği al kur regini açın ve o klasöre sağ tıklayıp sahipliği al de sonra kadırmak için sahipliği al kaldır ı açın.
Dosya erişim izni istiyor. Bu dediğinize forumda denk geldim ve uyguladım ama yine de aynı hata çıkıyor. Yani sahipliği al diyorum daha bana nasıl hata verebiliyor bu ?

Muhtemelen admin hesaptan girmiyorsunuz bunun için:
CMD'yi yönetici yetkilerle çalıştıtın ve: Net user administrator active: Yes deyin enterleyin ve onay vermesini bekleyin kullanıcı sekmesinde administrator diye kullanıcı çıkar ona girin ve deneyin.

Dediğiniz kodu yaptım
Kullanıcı sekmesi neresi oluyor hocam?
Birde bilgisayar benim kişisel bilgisayarım tek hesap var sadece.
Şuan kullandığım hesabı administratör yapamaz mıyım?
Tekrardan kontrol ettim hocam. Şuan kullandığım hesap yönetici olarak gözükmekte.

Son düzenleme:
Evet admin yapabilirsiniz. Ama benim dediğim yol gizli admindir normal bir adminden çok daha fazla yetkiye sahiptir. Normal Windows sekmesinden kullanıcınıza dokunun eğer administrator diye bir kullanıcı varsa ona girin ve klasöre erişmeyi tekrar deneyin.

Geri
Yukarı