C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts nedir?

neqetria

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım Valorant skin changer denemiş ve Instagram hesabı çalınmış. Kaspersky indirip tarama yapmasını söyledim daha tarama yapmadan c:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts Trojan.Win32.Hosts2.gen diye bir şey çıktı bu nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
O dosyaya bulaştı ise ciddi bir şey olabilir. Zamanında benim başıma da gelmişti. Dosyayı not defteri ile açın. İçinde ne yazdığını atar mısınız?

O dosya her Windows’ta var ama dosyada değişiklik yapıldığında virüs olarak algılanıyor. Genelde de korsan program kurmaya çalışıldığında o dosyada değişiklik olabiliyor.

Yanlış bilgi
Merhaba arkadaşlar,arkadaşım valorant skin changer denemiş ve instagram hesabı çalınmış.Kaspersky indirip tarama yapmasını söyledim daha tarama yapmadan c:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts Trojan.Win32.Hosts2.gen diye bir şey çıktı bu nedir acaba?
Eğer driver klasöründe olmasından korkuyorsanız korkmayın. Çağımızda driver bozulunca geri yüklemek zor değil.
Şimdiki virüsler bilgisayarın her türlü dosyasına girebiliyor. Bence bu dosyayı silmeniz en doğrusu olacaktır. Eğer bir problem olursa driverı yeniden yüklersiniz.

Eğer driver klasöründe olmasından korkuyorsanız korkmayın. Çağımızda driver bozulunca geri yüklemek zor değil.
Şimdiki virüsler bilgisayarın her türlü dosyasına girebiliyor. Bence bu dosyayı silmeniz en doğrusu olacaktır. Eğer bir problem olursa driverı yeniden yüklersiniz.
Driver ile alakası yok. Hosts dosyası her bilgisayarda bulunur. Bilgisayarın iletişim kurmasını istemediğiniz adresleri yazarsınız engellenir. Değiştirilince a-v virüs algılar. İçeriğini paylaşabilir misiniz?

Driver ile ne alakası var? Ayrıca o klasör silinemez, adı üzerinde hosts dosyası, bir nevi DNS yönlendirmesi kayıtları var o dosyada.
Muhtemelen trojan kendi dns kodlarını kopyaladı o dosyaya. Temiz bir host dosyası ile değiştirmesi gerek.

Geri
Yukarı