C# WPF Canvas Üzerinde Point ve Line nasıl yerleştirilir?

kubricklynch

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, canvas üzerine tıkladığımda noktalarda noktalar oluşturabiliyorum. Bu noktalar arasına Line nasıl yerleştirebilirim? Bir de bu noktalara nasıl isim verebilirim? WPF üzerinde yapılabilir mi bu?

Stackoverflow'daki şu cevap size yardımcı olacaktır. Pointleri kendinize göre düzenşleyip kullanabilirsiniz. Ben ufak düzeltmeler yapıp açıklamalar yazdım.

C#:
private void CreateLine(object sender, RoutedEventArgs e)
    {
        // Bunlar Noktalarımız
        Point point1 = new Point(0, 0);
        Point point2 = new Point(0, 0);

Line myLine = new Line();                                              // Çizgi oluşturalım
        myLine.Stroke = new SolidColorBrush(Colors.Black);    // Rengini değiştirelim
        myLine.StrokeThickness = 2.0;                                       // Kalınlığunu değiştirelim   

// Çizgimizin pozisyonunu pointlerimize göre ayarlayalım
        myLine.X1 = point1.X;
        myLine.X2 = point2.X;
        myLine.Y1 = point1.Y;
        myLine.Y2 = point2.Y;

// Çizgimizi canvas'a ekleyelim
        myCanvas.Children.Add(myLine);
    }

Stackoverflow'daki şu cevap size yardımcı olacaktır. Pointleri kendinize göre düzenşleyip kullanabilirsiniz. Ben ufak düzeltmeler yapıp açıklamalar yazdım.

C#:
private void CreateLine(object sender, RoutedEventArgs e)
    {
        // Bunlar Noktalarımız
        Point point1 = new Point(0, 0);
        Point point2 = new Point(0, 0);

Line myLine = new Line();                                              // Çizgi oluşturalım
        myLine.Stroke = new SolidColorBrush(Colors.Black);    // Rengini değiştirelim
        myLine.StrokeThickness = 2.0;                                       // Kalınlığunu değiştirelim  

// Çizgimizin pozisyonunu pointlerimize göre ayarlayalım
        myLine.X1 = point1.X;
        myLine.X2 = point2.X;
        myLine.Y1 = point1.Y;
        myLine.Y2 = point2.Y;

// Çizgimizi canvas'a ekleyelim
        myCanvas.Children.Add(myLine);
    }
Teşekkür ederim yardımınız için. Ben de benzer bir konu bulup çözmüştüm sorunumu.

Geri
Yukarı