C# yapılan programda eklenen elemanların silinmemesi nasıl yapılır?

Bu en basit çözüm ama programı bilgisayardan sildikten sonra AppData içerisinde programın oluşturduğu dosyayı bulup silmeniz gerek.
Visual Studio'dan kurulum projesi oluşturup dağıtırsa uygulamayı kaldırırken onu da siliyor. Ayrıca ben sırf 2 kb alan açılsın diye bu dosyayla uğraşacak bir kişi tanımıyorum henüz.

Microsoft Access kullan. Halihazırda tüm bilgisayarda olan kullanımı kolay bir veri tabanı karşı taraf başka programlarla uğraşmamış olur.

Bunu araştıracağım kim bilir belki de yarın bunun adına konu açmış olurum.

Visual Studio'dan kurulum projesi oluşturup dağıtırsa uygulamayı kaldırırken onu da siliyor. Ayrıca ben sırf 2 kb alan açılsın diye bu dosyayla uğraşacak bir kişi tanımıyorum henüz.
Alandan değil de gereksiz kalabalık. Şahsen dikkat ediyorum bu tarz şeylere.

Bir exe için kurulum projesi oluşturmak da mantıklı değil bence. Önceden çok heves ediyordum. En basit programları bile kurulum olarak gönderiyordum

Bir de şahsi sorum veri tabanı ile bağlantı yaparken connection string gizlemek için ne yapmamız gerekiyor bilginiz var mı? Token based yap diyorlar ama o kadar uğraşmak istemiyorum. Programı herkese açık olarak yayınladığımı düşünün. Veri tabanı bağlantısını nasıl güvenli olarak sağlarım?

Exe decompile edilince connection string gözükür diyr düşünüyorsanız Enigma Virtual Box adlı bir uygulama ile encrypt edip bunun önüne geçebilirsiniz. Onun dışında dosyayı açıp bakmalarına karşı olarak da accdb uzantılılarda kullanıcı adı ve şifre doğrulaması koyabiliyorsunuz. Bu ikisini yaparsanız güvenlik sorunu olcağını sanmıyorum.

Connection stringi şifreleyip kaydedebilirsiniz. Token baseddan kastınız buysa, sizi uğraştıracak birşey değil aslında.

Connection stringi şifreleyip kaydedebilirsiniz. Token baseddan kastınız buysa, sizi uğraştıracak birşey değil aslında.
Sonuçta bağlantı için o stringi kullanacağım. Bir başkası şifrelenmiş stringi alıp kullanamaz mı?

Sonuçta bağlantı için o stringi kullanacağım. Bir başkası şifrelenmiş stringi alıp kullanamaz mı?
Kullanabilmesi için şifrelenmiş stringi çözümlemesi gerekir. Yada bu işin daha temiz yolu web servis yazmak. Programınızı paylaştığınız kişiler sizin web servisinize bağlanacak, web servis ise veri tabanına. Dolayısıyla connection stringi gizleme gibi bir derdiniz olmaz.

Hocam bu web servis işi daha sağlam gibi görünüyor. Uzun zaman önce de bir web servis yazmaya başlamıştım fakat vazgeçtim. Benim sormak istediğim bu web servisi sunucuda nasıl çalıştıracağız? Bununla ilgili video ya da anlatım bulamadım. Anlatır ya da bilgi alabileceğim yerlere yönlendirirseniz sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…