C# yapılan programda eklenen elemanların silinmemesi nasıl yapılır?

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle sorumu başlıkta tam ifade edip edemediğimden emin değilim. O yüzden detaylı olarak sorumu anlatacağım. Şimdi ben daha önceki açmış olduğum konularda C# da yeni olduğumu belirtmiştim. Şimdi kendimi yavaş yavaş geliştirmek için küçük programlar yapıyorum. Az önce kütüphane otomasyonu gibi bir şey yaptım. Şimdi bu programdan arkadaşlarımda istiyor fakat şöyle bir durum varki eklenen kitaplar vs. program kapatıp açıldığında siliniyor. Bunun kaydını nasıl yapabilirim? Yani programı yaptım arkadaşıma gönderdim daha sonra o istediği kitapları ekledi programı kapattı sonra yine açtı o kitaplara başka kitapları da ekledi. Bunu nasıl sağlayabilirim? Detaylı anlatırsanız sevinirim.

1642108227110.png

Veritabanı oluşturmalısın, büyük ihtimalle program şu anki hali ile verileri RAM üzerinde saklıyor. Kapatıp açtığında da doğal olarak siliniyor.

Veri tabanı oluşturmalısın, büyük ihtimalle program şu anki hali ile verileri RAM üzerinde saklıyor. Kapatıp açtığında da doğal olarak siliniyor.

Peki bu veritabanını nasıl yapabilirim? Çoğu konuda SQL serverden bahsediliyor. Bu işlemleri yaptıktan başka bir bilgisayardada açsam programı eklenen elemanlar kayıt edilir mi?

Peki bu veritabanını nasıl yapabilirim? Çoğu konuda SQL serverden bahsediliyor. Bu işlemleri yaptıktan başka bir bilgisayardada açsam programı eklenen elemanlar kayıt edilir mi?
Hocam ben size bir öneri sunacağım. SQL Server ile uğraşmayın. Programı gönderdiğiniz bilgisayara da SQL Server kurmanız gerekir.

Hocam ben size bir öneri sunacağım. SQL Server ile uğraşmayın. Programı gönderdiğiniz bilgisayara da SQL Server kurmanız gerekir.

Peki sizin öneriniz nedir hocam bu dediğim olayı yapabilmenin bir yolu var mıdır SQL server haricinde.

SQL'e gerek yok. Basit bir CSV, XML veya JSON dosyasında da saklayabilirsiniz. Eğer verileriniz çok önemli değilse bunları kullanın.

SQL'e gerek yok. Basit bir CSCV, XML veya JSON dosyasında da saklayabilirsiniz. Eğer verileriniz çok önemli değilse bunları kullanın.

Ya dediğim gibi basit bir kütüphane uygulaması. Eklenen kitaplarının isimlerini tutması yeterl.

Settings File diye bir sistemde var fakat o aynı bilgisayar içerisinde kapatıp, açıldığında kullanım imkanı sağlıyor. Başka bir bilgisayara aktardığınızda değerler yine sıfırlanıyor.

Geri
Yukarı