C27HG70 Monitör 144 Hz Olmuyor

Torik61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Samsung C27HG70 monitörüm bu gün bana ulaştı. Monster laptopumda 1.4 sürümünde HDMI portu olduğu için monitörü oyun oynarken 1080p 144 Hz'de, günlük kullanımda da 2K 75 Hz'de kullanacağım. Monitörü bilgisayara taktığımda laptop ekranı gibi PnP Monitör olarak gözüktü ben de sitesinden uzun uğraşlar sonunda driverı kurdum. Ekran özelliklerinden monitörü C27HG70 seçtiğimde geri PnP monitöre atıyor. Hiç bir şekilde HDR'ı da kullanamadım. Aşağıya yardımcı olması açısından fotoğraflar bırakıyorum.
.
Screenshot_22.png
Screenshot_23.png
Screenshot_24.png
Screenshot_25.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör desteklenen modlarında 2K 144 Hz var fakat seçme kısmına gelince 2K 60 Hz ile kısıtlanıyorum.
Screenshot_27.png
Screenshot_28.png

Özel çözünürlük oluşturmayı düşünüyorum, sanırsam Monitör OC Rehberi'nde belirtilen Nvidia menüsünün İntel HD Graphics versiyonu bu menü. Özel çözünürlük oluşturmaya çalıştığımda monitöre ya da bilgisayara zarar verme gibi bir ihtimalim var mı? Dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_26.png
    Screenshot_26.png
    423 KB · Görüntüleme: 67
  • 1575654598256.png
    1575654598256.png
    390,7 KB · Görüntüleme: 62
Aynı monitörü kullanıyorum, 144Hz 2K sadece Displayport kablosu ile oluyor. kaliteli bir kablo almanız gerekli. HDMI en fazla 100Hz destek verebiliyormuş.

Aynı monitörü kullanıyorum, 144Hz 2K sadece Displayport kablosu ile oluyor. kaliteli bir kablo almanız gerekli. HDMI en fazla 100Hz destek verebiliyormuş.
Bilgisayarımda sadece Mini DP ve HDMI 1.4 portları var, DP portu olsaydı direkt onu kullanırdım zaten. Birazdan Mini DP tp DP kablo sipariş etmeyi düşünüyorum, sizce bu problemi çözer mi? Ayrıca HDMI 1.4 2K'da 75 Hz destekliyor yani benim yazılımsal bir problemim de olduğu aşikar.

Monitör desteklenen modlarında 2K 144 Hz var fakat seçme kısmına gelince 2K 60 Hz ile kısıtlanıyorum.
Eki Görüntüle 469609 Eki Görüntüle 469611
Özel çözünürlük oluşturmayı düşünüyorum, sanırsam Monitör OC Rehberi'nde belirtilen Nvidia menüsünün İntel HD Graphics versiyonu bu menü. Özel çözünürlük oluşturmaya çalıştığımda monitöre ya da bilgisayara zarar verme gibi bir ihtimalim var mı? Dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Kardeşim monitörün kendi tuşlarıyla girdiğin ayarlar kısmında Refresh Rate ile ilgili bir ayar varsa onun 144'te olduğundan emin olur musun?

Mini DP to DP heralde olur. Forumlardan falan biraz araştırın, belki yapmış birileri vardır, belki de olmuyordur. Kesin bilgim yok açıkçası.

Kardeşim monitörün kendi tuşlarıyla girdiğin ayarlar kısmında Refresh Rate ile ilgili bir ayar varsa onun 144'te olduğundan emin olur musun?
Tabiki de bunu kontrol ettim, birazdan özel çözünürlük oluşturup bilgisayarın verdiği tepkiye bakacağım.

Güncelleme: Özel çözünürlük eklemeyi denedim fakat maksimum bant genişliğini aşıyor uyarısı aldım. Mini DP kablo gelesiye kadar böyle idare edeceğiz artık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı