C27HG70 monitörü açınca RX590 sistem yeniden başlatılıyor

revilationer1

Decapat
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde yeni bir monitör aldım. Ancak monitörle ilgili bir sıkıntım var. Örneğin bilgisayar açık olduğu halde monitörün kendi gücünü kapattıktan sonra, bazen tekrar açarken monitöre sinyal geliyor gidiyor, geliyor gidiyor. Görüntü gelmiyor, siyah ekran. En sonunda bilgisayar kendine reset atıyor. Aynı olay monitörün kendi ayarlarını değiştirip uyguladıktan sonra sinyalin gidip gelmesi sırasında da bazen meydana gelebiliyor. Aşırı can sıkıcı bir olay, sebebi monitörden mı yoksa bilgisayar donanımlarından mı kaynaklanıyor onu da çözemedim.

HDMI 2.0 ile bağlı bilgisayara. Daha önce Full HD monitörüm vardı, o zamanlar hiç böyle bir şey yaşamıyordum.

Monitör Samsung C27HG70 2K.
Ekran kartı RX590.

Monitörünün yanında powerı da geldi mi? genelde yeni monitörler laptop şarj kablosundaki psu gibi psularla geliyorlar muhtemelen yanlış voltaj çekiyor monitör,e tabii aynı prize takılı oldukları için de hem pc hem de monitör etkileniyor

Monitörünün yanında powerı da geldi mi? genelde yeni monitörler laptop şarj kablosundaki psu gibi psularla geliyorlar muhtemelen yanlış voltaj çekiyor monitör,e tabii aynı prize takılı oldukları için de hem pc hem de monitör etkileniyor
Evet hocam geldi, arızalı olan o psu mu yani?

Aynı prize bağlı bütün ekipmanlar onunla alakalı olabir mi diye düşündüm bir de

Şöyle ki bir priz en fazla 16amper çekiyor ancak bir çok ekipmanın varsa (zor bir ihtimal ama 2500watt bile 12amper civarında) ama yine de farkli bir prizi deneyebilirsin. ama farklı olsun 5li prizin yerlerini değiştirme kullanılmayan bir prize tak öyle dene öyle de olmazsa monitörünü garantiye göndermen gerek,ya da evinin tesisatında da sorun olabilir ama çoook düşük bir ihtimal bizim evde öyleydi bütün ev aletleri en geç 2senede bozuluyordu :d monitörüm de iyi dayandı 10sene civarı ama o da bozuttu tabii yanlış voltaj falan

Geri
Yukarı