"Cable Not Connected" hatası

Cikolatali Helva

Hectopat
Yer
Castle Wolfenstein
Daha fazla  
Bir süredir ikinci monitör yapmaya çalışıyorum. Ancak bilgisayarım monitörü görmüyor. İlk başta farklı bir kabloyla denedim. Direkt "No Signal" yazıyordu. Bende kabloyu değiştirdim. Şimdi de "Cable Not Connected" Yazıyor. Şu an kullandığım monitör (birinci monitör) HDMI girişli. Takmayı denediğim ikinci monitör ise VGA girişli. Bilgisayar da ikisinin de girişi var. Ancak neyi yanlış yapamıyorum çözemedim.

Sistemim:
İşlemci: i3 10100F 3.60 GHz
Ekran Kartı: GTX 1650 4 GB
Anakart: Prime H410M-K

Paylaşmam gereken başka bilgi varsa lütfen bildirin

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
''Cable Not Connected'' diyorsa kabloda bir sorun var demektir. Başka bir VGA monitöre iki kabloyla da takmayı dener misiniz?
@Rivadex neden gülücük attın :D
2 farklı girişle, 2 farklı monitör olur. Yanlış bilgi vermeyin. Ayrıca çoğaltıcı da durumla çok alakasız bir şey.

VGA kısmına çoğaltıcı takın, 2 farklı girişle 2 monitör olmaz.

Yanlış ötesi bir bilgi.

Bir süredir ikinci monitör yapmaya çalışıyorum. Ancak bilgisayarım monitörü görmüyor. İlk başta farklı bir kabloyla denedim. Direkt "no Signal" yazıyordu. Bende kabloyu değiştirdim. Şimdi de "cable not connected" yazıyor. Şu an kullandığım monitör (birinci monitör) HDMI girişli. Takmayı denediğim ikinci monitör ise VGA girişli. Bilgisayar da ikisinin de girişi var. Ancak neyi yanlış yapamıyorum çözemedim.

Sistemim:
İşlemci: i3 10100F 3.60 GHz.
Ekran kartı: GTX 1650 4 GB.
Anakart: Prime H410M-K

Paylaşmam gereken başka bilgi varsa lütfen bildirin.

Şimdiden teşekkürler.

HDMI to VGA almalısın ve kabloyu ekran kartına yani en alt tarafta olan girişe takman lazım.

"Cable not connected" diyorsa kabloda bir sorun var demektir. Başka bir VGA monitöre iki kabloyla da takmayı dener misiniz?

2 farklı girişle, 2 farklı monitör olur. Yanlış bilgi vermeyin. Ayrıca çoğaltıcı da durumla çok alakasız bir şey.

Bende 2 monitör kullanıyorum, DVI ve VGA var, ikisinden de ayrı ayrı yapamadım no Signal dedi, çoğaltıcı aldım sorun çözüldü?

HDMI to VGA almalısın ve kabloyu ekran kartına yani en alt tarafta olan girişe takman lazım.
Ekran kartının üzerinde VGA girişi varmış zaten hocam.
Bende 2 monitör kullanıyorum, DVI ve VGA var, ikisinden de ayrı ayrı yapamadım no Signal dedi, çoğaltıcı aldım sorun çözüldü?
Sizin girişlerinizde bir sorun varmış demek ki. Dediğiniz şey yanlış.

Yeni konular

Geri
Yukarı