Cable Not Connected Sorunu

AhmetBaşer

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Bilgisayarı açıp hemen oyuna girince, oyunda ilk 2 3 dk içerisinde ekran donuyor, görüntü kayıyor ve ardından "Cable Not Connected" yazısı çıkıyor. Fakat ilgisi var mıdır bilemem ama şunu farkettim ki bilgisayarı açtıktan yaklaşık 20 30 dk sonra girersem sıkıntı çıkmadan oynayabiliyorum.

Ekran kartında veya girişinde bir problem orabilir. Kabloyu taktığın yerde toz vb. akımı engelleyen şeylerden kaynaklanıyor da olabilir.
Tüm kabloları kontrol ettim. Ekran kartını çıkarıp geri yerine oturttum. Hala devam ediyor.

WP_20160227_21_49_11_Pro.jpg
Oyun ilk başta bu şekilde donuyor. Ardından bu yazı çıkıyor.
WP_20160227_21_49_24_Pro.jpg

Ekran kartı sürücünün ve diğerlerinin güncel ve doğru olduğuna emin ol.
Farklı grafik ayarlarında dene.
Ekran kartın çok ısınıyor mu ?

Bilgisayarın güç ayarlarına gir orada: 'Ekran ne zaman kapatılsın ?) gibi bir yer var oranın hiç bir zaman olması gerekiyor.

Ekran kartının BIOS'u güncellenmesi gerektiğinden kaynaklanabileceği yazıyor internette.

Ekran kartı sürücünün ve diğerlerinin güncel ve doğru olduğuna emin ol.
Farklı grafik ayarlarında dene.
Ekran kartın çok ısınıyor mu ?

Bilgisayarın güç ayarlarına gir orada: 'Ekran ne zaman kapatılsın ?) gibi bir yer var oranın hiç bir zaman olması gerekiyor.

Ekran kartının BIOS'u güncellenmesi gerektiğinden kaynaklanabileceği yazıyor internette.
Sürücüler güncel. Farklı ayarlarda denemiştim. Isının 50 dereceyi geçtiği çok nadir oluyor. Ayalarlarda ekran kartının kapanması ile ilgili birşey göremedim. Ekran kartının BIOS'u nedir ? Format attıktan sonra öyle birşey yapmadım. Daha doğrusu bilmiyorumda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama denemekte fayda var.

Sorun monitöründen de olabilir ekran kartından da internette bu sorunla ilgili onlarca konu ve çözüm var. Onları denemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı