Çabuk saç yağlanması için ne yapılabilir?

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Arkadaşlar saçlarım iyi durumdalar görünüş olarak ve genel olarak da iyi bakıyorum saçlarıma. Sorunum ise şu;
Örneğin dün sabah saçımı yıkadım ve bugün akşam yağlı durumda yani yıkamam gerek. Bu yağlanmayı azaltmak için ne yapmalıyım? Önerdiğiniz şampuan var mı?

Arkadaşlar saçlarım iyi durumdalar görünüş olarak ve genel olarak da iyi bakıyorum saçlarıma. Sorunum ise şu;
Örneğin dün sabah saçımı yıkadım ve bugün akşam yağlı durumda yani yıkamam gerek. Bu yağlanmayı azaltmak için ne yapmalıyım? Önerdiğiniz şampuan var mı?
Ben de akşam yatıyorum, sabah yağlanıyor. Her gün yıkamak zorunda kalıyorum, ne yapmak gerekir acaba?

Kendi saçınızın tipine göre şampuan seçin, bunun yanı sıra sabunlar yağlanmayı azaltıyor fakat saçı sertleştiriyor biraz. Her şeyden önce her gün yıkamayın, 2 günde 1 yıkayın.

Sık yıkamada oluyor sanırım bu. 15 senedir her sabah duş alırım. Bir gün aksatsam tinerci gibi gezerim ortalıkta. Derinin dengesini bozmuşuz artık bir kere. Şampuan ile çözülecek bir şey değil bana kalırsa.

Kendi saçınızın tipine göre şampuan seçin, bunun yanı sıra sabunlar yağlanmayı azaltıyor fakat saçı sertleştiriyor biraz. Her şeyden önce her gün yıkamayın, 2 günde 1 yıkayın.
Günde bir yıkamazsam saçım çok yağlı ve kötü duruyor.
Sık yıkamada oluyor sanırım bu. 15 senedir her sabah duş alırım. Bir gün aksatsam tinerci gibi gezerim ortalıkta. Derinin dengesini bozmuşuz artık bir kere. Şampuan ile çözülecek bir şey değil bana kalırsa.
Bende😁

Bunlar için özel şampuanlar mutlaka var. Sırf kötü görünüyor yağlı duruyor diye her gün yıkamanın bir mantığı yok. Hangi doktora gitseniz söyleyeceği şey sık yıkamamak ve uygun şampuan kullanmak olacaktır.

2 hafta boyunca 2 günde bir yıkarsanız yavaş yavaş rayına oturacaktır. İlle ben her gün yıkarım derseniz konu açmanıza gerek yok bu şekilde yağlı kalmaya devam eder.

Benimde saçım bu durumda 1 gün içinde yağlanıyor yeniden, H&S'nin güzel bir şampuanı vardı o işe yarıyordu en azından 2-3 gün rahat ediyordum ancak onu da bulamıyorum, bulduklarımda eskisi gibi yapmıyor içeriği değişti galiba. Güzel bir şampuan lazım tek tek deneme yanılmayla bulacağım :D

Saçınız yağlandıysa ve vücudunuzun temiz olduğunu düşünüp banyo yapmak istemiyorsanız, kafanızı suyla ıslatıp kurulayabilirsiniz bu da yağlanmayı az çok geçiriyor. Şampuan değiştirebilirsiniz. Son olarak şampuan kullanmadan yıkamayı deneyebilirsiniz. Bir yerde okumuştum ne kadar doğrudur bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı