Cachy OS'da waydroid nasıl kurulur?

freedom_m

Decapat
Daha fazla  
Hep Debian tabanlı Linux kullandim. Arch tabanlı olanlar işlem yapmak bir tık daha zor.
Bir türlü waydroid kuramadım.(cachy OS)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep Debian tabanlı Linux kullandim. Arch tabanlı olanlar işlem yapmak bir tık daha zor.
Bir türlü waydroid kuramadım.(cachy OS)

Ekstra bir zorluk yok aslında. CachyOS default kerneli waydroid için gerekli Kernel yamaları ile geliyor olması lazım. Ondan dolayı kernellik bir durumumuz yok.
Öncelikle Waydroid'i indir.

Bash:
yay -S waydroid

Ardından waydroid Container'ı etkinleştir.

Bash:
sudo systemctl enable waydroid-container

sudo systemctl start waydroid-container

Ardından waydroid uygulamasını aç ve GApps ve vanilla arasında hangisi seçmek istiyorsan onu seçip kurulumu yap.

GApps seçersen ek olarak Waydroid'ini Google'a kaydetmen gerekiyor. Onun için de aşağıdaki videodan faydalanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekstra bir zorluk yok aslında. CachyOS default kerneli waydroid için gerekli Kernel yamaları ile geliyor olması lazım. Ondan dolayı kernellik bir durumumuz yok.

Bash:
yay -S waydroid

Bash:

Ardından waydroid uygulamasını aç ve GApps ve vanilla arasında hangisi seçmek istiyorsan onu seçip kurulumu yap.

GApps seçersen ek olarak Waydroid'ini Google'a kaydetmen gerekiyor. Onun için de aşağıdaki videodan faydalanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
teşekürler.

Bash:
yay -S waydroid

Bash:

waydroid kuruldu ama sanki dosyalar eksik gibi böyle bir hata aldım.

@Rona

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2024-02-07 12-31-25.png
    Screenshot from 2024-02-07 12-31-25.png
    30,3 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Teşekkürler.

Waydroid kuruldu ama sanki dosyalar eksik gibi böyle bir hata aldım.

@Rona

Cachy kerneli gerekli modül ile gelmiyormuş. Zen Kernel indirip ona geçebilirsin ya da aşağıdaki rehberde Binder'ı kendin kernele ekleyebilirsin. Kendim daha önce yapmadığım için nasıl bir yol izlemen gerektiğinden emin değilim ama muhtemelen rehber yardımcı olur.

Cachy kerneli gerekli modül ile gelmiyormuş. Zen kernel indirip ona geçebilirsin ya da aşağıdaki rehberde Binder'ı kendin kernele ekleyebilirsin. Kendim daha önce yapmadığım için nasıl bir yol izlemen gerektiğinden emin değilim ama muhtemelen rehber yardımcı olur.

O kaynaktan hiçbir şey anlamadım. Zen kerneli nasıl indirebilirim? Indirdiğimde kurulum gerçekleşir mi?

O kaynaktan hiçbir şey anlamadım. Zen kerneli nasıl indirebilirim? Indirdiğimde kurulum gerçekleşir mi?

yay -S linux-zen linux-zen-headers komutu ile zen kerneli indirin. Ardından yeniden başlatıp GRUB ekranında Advanced options deyip zen kernelini seçin. Ardından Waydroid'i açıp kurulumu yapın.

@freedom_m
Sorununuz çözüldü mü hocam?

Son düzenleme:
yay -S linux-zen linux-zen-headers komutu ile zen kerneli indirin. Ardından yeniden başlatıp GRUB ekranında Advanced options deyip zen kernelini seçin. Ardından Waydroid'i açıp kurulumu yapın.

@freedom_m

Hocam hala denemedim, müsait bir zamanda bakacağım. Buraya yazarım.

@freedom_m

@freedom_m

Waiting for waydroid container service...
Failed to load binder driver
Modprobe: FATAL: Module binder_linux not found in directory /lib/modules/6.7.4-arch1-1
Binder Node "binder" for waydroid not found
Modprobe: FATAL: Module binder_linux not found in directory /lib/modules/6.7.4-arch1-1

Interrupted
Ailed to load binder driver

Komut satırını girdim, waydroid böyle bir hata verdi.

Son düzenleme:
Hocam hala denemedim, müsait bir zamanda bakacağım. Buraya yazarım.

@freedom_m

Interrupted
Ailed to load binder driver

Komut satırını girdim, waydroid böyle bir hata verdi.

Hocam zen kernelini boot etmemişsiniz ki. Dediğim gibi bilgisayarı yeniden başlatıp GRUB ekranı gelince Advanced options deyip zen kernelini seçmelisiniz.

Cachy kerneli gerekli modül ile gelmiyormuş.
Bende CachyOS Özel Optimizeli Kernali ile kullanıyorum Waydroidi ama o hatayı bende ilk defa gördüm reis arkadaş yapabildi mi?

Bende CachyOS Özel Optimizeli Kernali ile kullanıyorum Waydroidi ama o hatayı bende ilk defa gördüm reis arkadaş yapabildi mi?

Hayır yapamadım şu an sürekli hatta alıyorum.

Bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldi hocam.

Son bir ekleme: Waydroid tepki vermiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2024-02-08 01-53-10.png
    Screenshot from 2024-02-08 01-53-10.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı