Çözüldü Cachyos Hyprland çözünürlük ayarlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wCanAcar

Centipat
Daha fazla  
Cachyos hyprland kurdum ancak ekran bu şekilde 1024x768 yapmaya çalışıyorum, xrandr ile olmuyor yardımcı olur musunuz? Linux'tan pek vazgeçmek istemiyorum.

Dosya Ekleri

• 20230603_135117.jpg
    20230603_135117.jpg
    183,4 KB · Görüntüleme: 60
Çözüm
Cachyos hyprland kurdum ancak ekran bu şekilde 1024x768 yapmaya çalışıyorum, xrandr ile olmuyor yardımcı olur musunuz? Linux'tan pek vazgeçmek istemiyorum.

Xrandr desteklemiyor hyprland.

monitor=name,resolution,position,scale

Bunu monitör seçeneklerinize göre düzenleyin.

monitor=DP-1,1920x1080@144,0x0,1

Örnek bir düzenleme bu.

Monitörünüzün hangi porta takılı olduğunu öğrenmek için hyprctl monitors komutunu girip hangi porta takıldığını öğrenin.

Örnek bir düzenleme bu.

Monitörünüzün hangi porta takılı olduğunu öğrenmek için hyprctl monitors komutunu girip hangi porta takıldığını öğrenin.

Çözüm

Örnek bir düzenleme bu.

Deneyip dönüs yapacağım.

Örnek bir düzenleme bu.

Komut çalıştı ancak ekran hâlâ bu şekilde değişen bir şey yok 1024x768 böyle olma imkanı var mı Hyprland'da

Dosya Ekleri

• 20230603_154448.jpg
    20230603_154448.jpg
    148,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Tam olarak nerede bulunuyor acaba? Kusura bakmayın uğraştırıyorum ama

Sorun değil hocam. Öncelikle Thunar'ı açıp Home klasörüne gelin. Gizli dosyaları göster deyin. Çıkan. Config dosyasına tıklayın. Oradan hypr veya Hyprland'i bulun. Oradan hyprland. Conf yazan dosyayı açın. Config dosyasında zaten üst kısımlarda oluyor monitör ayar kısımları oraya terminale yazdığınız şeyi yapıştırın. CTRL+s ile kaydedin ve bu kadar. Düzenleme için kate uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sorun değil hocam. Öncelikle Thunar'ı açıp Home klasörüne gelin. Gizli dosyaları göster deyin. Çıkan. Config dosyasına tıklayın. Oradan hypr veya Hyprland'i bulun. Oradan hyprland. Conf yazan dosyayı açın. Config dosyasında zaten üst kısımlarda oluyor monitör ayar kısımları oraya terminale yazdığınız şeyi yapıştırın. CTRL+s ile kaydedin ve bu kadar. Düzenleme için kate uygulamasını kullanabilirsiniz.

Hocam şöyle ki 😁 herhangi bir dosya yöneticisine rastlayamıyorum Drun'da

Yeni konular

Geri
Yukarı