Çağırdığım kişiler gelmiyor

Arkadaşlar, bu kadar mı sevmiyorlar beni ya? İşte okuldan 1 2 kişi var çağırıyorum gelin. Buluşak gezek falan yok, işi varmış, dün gördüm arkadaşıyla geziyor ya. Bu nasıl bir şey ya, diğer arkadaşı çağırdığım attığı yalana bakın az önce annesi gelmiş işten yollamıyormuş. Instagram'dan yazışıtığım kıza dedim, o da neymiş arkadaşıyla buluşacakmış. Tamam başka gün dedim, cevap yok, en sonunda sildim. Beni bu kadar mı insan yerine koymuyorlar ya, insan gibi çağırıyoruz adamlar gelmiyor. Onlar çağırdığımı geliriz biz çağırdığımızda yalanlar falan kaldık yine yalnız başıma, gerçekten hayat dışarıda akıyor. Ben de evde boş boş oturuyorum, dışarı çıksam ne yarar kimsem yok ki.

Arkadaşlar, bu kadar mı sevmiyorlar beni ya? İşte okuldan 1 2 kişi var çağırıyorum gelin. Buluşak gezek falan yok, işi varmış, dün gördüm arkadaşıyla geziyor ya. Bu nasıl bir şey ya, diğer arkadaşı çağırdığım attığı yalana bakın az önce annesi gelmiş işten yollamıyormuş. Instagram'dan yazışıtığım kıza dedim, o da neymiş arkadaşıyla buluşacakmış. Tamam başka gün dedim, cevap yok, en sonunda sildim. Beni bu kadar mı insan yerine koymuyorlar ya, insan gibi çağırıyoruz adamlar gelmiyor. Onlar çağırdığımı geliriz biz çağırdığımızda yalanlar falan kaldık yine yalnız başıma, gerçekten hayat dışarıda akıyor. Ben de evde boş boş oturuyorum, dışarı çıksam ne yarar kimsem yok ki.

Hocam benzer durumlardayız sadece benim çevrem olmasına rağmen çağıracak kişi bulamıyorum ve evde sizin gibi boş boş oturmak zorunda kalıyorum. Ama diğer hocamında dediği gibi dışarıda boş boş işler yapıyolar. Gidip bir mekanda bir kahveye 50 100 TL arası verip sosyal medyada paylaşmak bence aşırı saçma bir olay. Ondan çok kafanıza takmayın derim bir konuya yönelmenizi öneririm mesela spor salonuna gidin ya da evde bazı konular hakkında kurslar alın. Emin olun hocam bir noktadan sonra kimseye ihtiyacınızın olmadığını anlayacaksınız ve bu bence acayip güxel bir şey. Dediğim gibi çağıracak birini bulamıyorum bende kendim çıkıp geziyorum gidiyorum bir kafede çay içiyorum falan filan. Böyle boş insanlarla arkadaşlık kuracağınıza yalnız takılmak en iyisi hocam.

Muhabbetin sarmıyor olabilir, ben de zamanında yalnızım diye oturup ağlıyordum. Kitap okudukça konuşmamı diksiyonumu vs düzelttikçe işler yoluna giriyor. Biraz da kendimizde aramak lazım hatayı. Kırdıysam kusura bakma fakat durum bu.

Muhabbetin sarmıyor olabilir, ben de zamanında yalnızım diye oturup ağlıyordum. Kitap okudukça konuşmamı diksiyonumu vs düzelttikçe işler yoluna giriyor. Biraz da kendimizde aramak lazım hatayı. Kırdıysam kusura bakma fakat durum bu.
Yok abicim, o da kurtarmaz. İnsanların içinde yok. Önce insanlar istemeli. Sen şunu bunu yaparak insanlara istek getirtemezsin.

Birinin seninle çıkmak istemiyor oluşu senin boş olduğun anlamına gelmez, sana senden başka kimsenin değer biçmese izin verme, senin değerini senden başka kimse belirleyemez. Seninle çıkmak istememeleri senin çok boş ya da çok sıkıcı olduğun anlamına gelmez. Eğer böyle düşünüyorsan hemen bu düşüncenden vazgeç ve kendini değersizleştirme. Seninle çıkmak istemiyor olabilirler, sadece seninle çıkmak istemiyorlardır. Seninle çıkmak istemiyor olmalarının nedenleri seni ilgilendirmiyor bu onlarla ilgili bir durum. Neden benimle çıkmıyorlar, benim çok boş olduğumdan mı gibi sorgulamalar ve suçlamalarla kendini değersizleştirme. Bunu bu kadar büyütme, sen de bazen başkalarıyla dışarı çıkmak istemeyebilirsin.
Seninle dışarı çıkmak istememeleri ve yaşadığın bu durum seni üzdüyse bundan sonra o arkadaşlarına seni üzecek kadar şeyler yaşamaya fırsat verme, örneğin onlarla bir daha dışarı çıkmak için kontak kurma. Emin ol gördüğün tavırdansa yalnız kalmakla daha az üzülürsün. Hayatta arkadaşlıklar böyledir, bazen çok samimi olursun bazen seni çok kırılmış hallere sokarlar. Seni üzen ya da canını sıkan şeylerle karşılaştığın zaman hemen buna bir son ver ve kendini suçlama. Başka arkadaşlar edinebileceğin ortamlara gir, hobi edin, spor kulübü, kurslar vb. Hayat dışarda akıyorsa dışarı çık ve aktivitelerin olduğu yerlere dahil olup yeni arkadaşlıklar edin.

Yok abicim, o da kurtarmaz. İnsanların içinde yok. Önce insanlar istemeli. Sen şunu bunu yaparak insanlara istek getirtemezsin.
Arkadaşın insanlar beni niye sevmiyor sorusuna yanıt olarak kendisine biraz çeki düzen vermesini tavsiye ettim. Yoksa herkes dışarı çıkmak zorunda değil. Çevremdeki çoğu insan starbucks, soulmate gibi klasik yerlerden keyif alırken benim davetimle kıytırık çay ocaklarına bile gelebiliyorlar. Önemli olan orada ettiğin sohbetin insanlara keyif vermesi.

Geri
Yukarı