Çağlada siyanür var mı?

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Olgunlaşmamış ve kavrulmamış bazı çekirdeklerde yüksek oranda siyanürün kaldığını duydum. Badem de bunlardan bir tanesiydi. Siyanür içeren bademlerin acı bir tada sahip olduğunu duydum fakat ne kadar acı olduğunu veya çağlanın ekşi tadı ile maskelenebilecek kadar az bir acılık olup olmadığını merak ediyorum.

Olgunlaşmamış ve kavrulmamış bazı çekirdeklerde yüksek oranda siyanürün kaldığını duydum. Badem de bunlardan bir tanesiydi. Siyanür içeren bademlerin acı bir tada sahip olduğunu duydum fakat ne kadar acı olduğunu veya çağlanın ekşi tadı ile maskelenebilecek kadar az bir acılık olup olmadığını merak ediyorum.
Hiç acıbadem yedin mi?Yememeni tavsiye ederim :D

Hocam o acılık siyanürden dolayı mıydı? Herkesin kuzeni gibi benim de Almanya'da kuzenler var, getirdikleri çikolatalar acıbademliymiş, tadı gerçekten kötüydü. Tükürdüğüm ilk çikolata.
Evet ondan kaynaklı.Bende badem şekeri yerken tatmıştım. :D
Hocam o acılık siyanürden dolayı mıydı? Herkesin kuzeni gibi benim de Almanya'da kuzenler var, getirdikleri çikolatalar acıbademliymiş, tadı gerçekten kötüydü. Tükürdüğüm ilk çikolata.
Bademi şekerle kaynatıp tadı apsorbe etmeye çalışıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı