Cahil arkadaştan uzak durmalı mıyım?

Profilin altındaki engelle butonuna basmak çok mu zor?

Cinsel ilaçla mı gelişeceğiz sözünü yobazlığa çekmek de güzelmiş.

1) İnsanın bir arkadaşını kesip atması çok zor bir şey. Hepimiz yaşamışızdır.

2) Bu kısım ne kesin yobazlıktır, ne de kesinlikle yobazlık değildir denilemez. Eğer arkadaş bunun geçerli bir ticaret şekli olmadığını düşünüyorsa (ki bence kesinlikle bunu düşünmüyor) yobaz değil. Ancak sadece cinsellik konusu geçtiği için bunun gelişme yolu olmadığını düşünüyorsa saf yobaz.

1-2 hafta önce 4 yıllık arkadaşımla kavga ettik ama ciddi ciddi, selam bile vermiyorum artık. Nedeni ise şu;
İlk olarak arkadaşı tanıtmak isterim, bakın bir gram abartmıyorum, bu arkadaş her konuda cahil. Cidden her konuda. Kendisinin bildiği tek şey Türkiye futbolu, bakın futbola bir şey demiyorum ama bu arkadaş aklınıza gelebilecek her konuda cahil, sadece cahil olsa yine iyi, küstah ve boş egolu birisi.

Her neyse, olay şöyle başladı; ben WhatsApp grubunda diğer arkadaşlarıma, aşıların Türkiye'ye sağlayacağı yararları anlatıyordum. Örnek veriyorum, cinsel ilaçları Türkiye üretse sonra da bunu satsa Türkiye'nin bu işten kazancını anlatıyordum, bu arkadaş konunun ortasına geldi ve alakasız yere "X takım şampiyon" yazdı. Ben de sinirlenip bu ülke gelişmez yazdım, geri cevap olarak "cinsel ilaçla mı gelişir ağhağahgğa" dedi. (anladığınız üzere de yobaz) ben de mantıklı bir insanın yapacağı gibi ona anlattım, en azından anlatmaya çalıştım. Paragraflarca yazı yazdım, bu konunun Türkiye'ye getireceği katkılar vs. vs. Aldığım cevap ne olsa beğenirsiniz, küfür etti. Ettiği küfür de 2 kelime, o kadar yazımı bile okumamıştı eminim. Ben de o sinirle tekrar olayı uzun uzun anlattım, sinirli olduğum için imla hataları yaptım ve yine cevap aynı: "sen git Türkçe öğren." (bunu diyen arkadaşın türkçesi 0 bu arada) ben iyice sinir krizleri geçirmeye başladım ama kendime hakim oldum ve bilimsel çalışmalarla, kanıtlarla tekrar anlattım konuyu ve cevap aynı, küfür etti daha deminkiyle aynı. O kadar yazıma, küfürlü cevap yazdı. Bakın ben sinirli ve depresif birisiyim, cahil ve küstah birini görünce çıldırıyorum. Bunların üzerine çıldırdım artık yeter dedim onun cahil olduğunu, bir şey bilmediğini, bu konuda susması gerektiğini söyledim. Cevap şu "sus cahil ve ana bacı küfürler". Bakın bana cahil diyen arkadaşın münakaşada bir tane mantıklı cümlesi yok.

Her neyse, bu arkadaş bana küfretmeye, bana cahil demeye (ki en komik kısmı orası, bu arkadaş hayatında kitap okumamış bir insan. Kendimi övmek için söylemiyorum günde 5-6 saat kitap okurum, ve araştırma yaparım) başladı. Daha sonra ben oradan uzaklaştım, konuşmak bile istemiyordum. Olayın sonlarına doğru bana köpek dedi vesaire.
Onu her yerden attım, daha sonra diğer arkadaşlar onu geri aldı, olay bitmişti ama özür bile demedi. Hatta geri alındığında, zafer kazanmış gibi gelip mesajlar yazıyordu. O gün bugündür ne selam veriyorum, ne selam alıyorum.

Olayın özüne gelirsek, arkadaşın %1'lik bile haklılık payının olmadığına, cahil olduğuna karar verebiliriz. Sizce onu hayatımdan banlayarak iyi etmiş miyim?
Bakın sakın gelip de "kavga etmenize gerek yoktu, ona doğruları anlatabilirdin" falan demeyin. Ben bu arkadaşa 2 gün laf anlatmaya çalıştım, kendisinin 1 cümlemi bile anlayarak okuduğunu sanmıyorum.

Küstahlığına bir örnek daha vereyim; ben tasarım işiyle uğraşıyorum, 4-5 yıldır eğitim alıyorum. Ben bir kitap kapağı tasarlayıp gruba atmıştım, herkes beğendi fakat ne olsa beğenirsiniz? Bu arkadaş gelip "çok kötü olmuş" dedi ve kendisinin Paint'ten yaptığı, ne olduğu belirsiz, bir şey atıp "bu daha güzel" dedi...

Benim de bilgisiz arkadaşlarım var. Ama egolu, çok bilmiş, yobaz değiller. Bu sayede onlara bilgi katıp hem kendime arkadaş hem ülkeye yararlı vatandaş yetiştiriyorum. Bazı şeyleri birlikte araştırarak öğreniyoruz bazen o bile bana bilgi verebiliyor. Egolu çok bilmiş cahillerden uzak durun. Sizi dinleyen verdiğiniz bilgileri alan arkadaşa yapışın. İleride iyi bir vatandaş sağlarsınız memlekete.

Belli ki uzun süredir arkadaşındı. Muhabbeti bitirince küfür ettiği halde bile bir pişmanlık olmuş, sende buraya sormuşsun. Sen daha öncesinde muhabbetini yavaş yavaş kesmeliydin bence.

1-2 hafta önce 4 yıllık arkadaşımla kavga ettik ama ciddi ciddi, selam bile vermiyorum artık. Nedeni ise şu;
İlk olarak arkadaşı tanıtmak isterim, bakın bir gram abartmıyorum, bu arkadaş her konuda cahil. Cidden her konuda. Kendisinin bildiği tek şey Türkiye futbolu, bakın futbola bir şey demiyorum ama bu arkadaş aklınıza gelebilecek her konuda cahil, sadece cahil olsa yine iyi, küstah ve boş egolu birisi.

Her neyse, olay şöyle başladı; ben WhatsApp grubunda diğer arkadaşlarıma, aşıların Türkiye'ye sağlayacağı yararları anlatıyordum. Örnek veriyorum, cinsel ilaçları Türkiye üretse sonra da bunu satsa Türkiye'nin bu işten kazancını anlatıyordum, bu arkadaş konunun ortasına geldi ve alakasız yere "X takım şampiyon" yazdı. Ben de sinirlenip bu ülke gelişmez yazdım, geri cevap olarak "cinsel ilaçla mı gelişir ağhağahgğa" dedi. (anladığınız üzere de yobaz) ben de mantıklı bir insanın yapacağı gibi ona anlattım, en azından anlatmaya çalıştım. Paragraflarca yazı yazdım, bu konunun Türkiye'ye getireceği katkılar vs. vs. Aldığım cevap ne olsa beğenirsiniz, küfür etti. Ettiği küfür de 2 kelime, o kadar yazımı bile okumamıştı eminim. Ben de o sinirle tekrar olayı uzun uzun anlattım, sinirli olduğum için imla hataları yaptım ve yine cevap aynı: "sen git Türkçe öğren." (bunu diyen arkadaşın Türkçesi 0 bu arada) ben iyice sinir krizleri geçirmeye başladım ama kendime hakim oldum ve bilimsel çalışmalarla, kanıtlarla tekrar anlattım konuyu ve cevap aynı, küfür etti daha deminkiyle aynı. O kadar yazıma, küfürlü cevap yazdı. Bakın ben sinirli ve depresif birisiyim, cahil ve küstah birini görünce çıldırıyorum. Bunların üzerine çıldırdım artık yeter dedim onun cahil olduğunu, bir şey bilmediğini, bu konuda susması gerektiğini söyledim. Cevap şu "sus cahil ve ana bacı küfürler". Bakın bana cahil diyen arkadaşın münakaşada bir tane mantıklı cümlesi yok.

Her neyse, bu arkadaş bana küfretmeye, bana cahil demeye (ki en komik kısmı orası, bu arkadaş hayatında kitap okumamış bir insan. Kendimi övmek için söylemiyorum günde 5-6 saat kitap okurum, ve araştırma yaparım) başladı. Daha sonra ben oradan uzaklaştım, konuşmak bile istemiyordum. Olayın sonlarına doğru bana köpek dedi vesaire.
Onu her yerden attım, daha sonra diğer arkadaşlar onu geri aldı, olay bitmişti ama özür bile demedi. Hatta geri alındığında, zafer kazanmış gibi gelip mesajlar yazıyordu. O gün bugündür ne selam veriyorum, ne selam alıyorum.

Olayın özüne gelirsek, arkadaşın %1'lik bile haklılık payının olmadığına, cahil olduğuna karar verebiliriz. Sizce onu hayatımdan banlayarak iyi etmiş miyim?
Bakın sakın gelip de "kavga etmenize gerek yoktu, ona doğruları anlatabilirdin" falan demeyin. Ben bu arkadaşa 2 gün laf anlatmaya çalıştım, kendisinin 1 cümlemi bile anlayarak okuduğunu sanmıyorum.

Küstahlığına bir örnek daha vereyim; ben tasarım işiyle uğraşıyorum, 4-5 yıldır eğitim alıyorum. Ben bir kitap kapağı tasarlayıp gruba atmıştım, herkes beğendi fakat ne olsa beğenirsiniz? Bu arkadaş gelip "çok kötü olmuş" dedi ve kendisinin Paint'ten yaptığı, ne olduğu belirsiz, bir şey atıp "bu daha güzel" dedi...

Hocam benim de bu çocuk gibi bir arkadaşım vardı şimdi adını unuttum şimdi ben sizin kadar da sabırlı değilim direk engellerim ben üstelik sinirlerimede hakim olamıyorum

Hayatınızdan perma banlayın. Konuşmayın etmeyin böyle insanlar çekilmez.
(bkz: türkiye futbol fanatikleri)

Geri
Yukarı