Çakı taşımak yasak mı?

Verdiğiniz örnekler birbirinden uzak. Biber gazı öldürmez veya yaralamaz. Savunma anında kullanıldığında sizi haksız yapmaz. Ancak silah ve kesici aletler için aynısı geçerli olmaz.
Adam size bıçak çekmiş üstünüze doğru geliyorsa tabancayla bacağına koluna vb. sıkabilirsiniz bu da meşru müdafaa ona bakarsak.

Adam size bıçak çekmiş üstünüze doğru geliyorsa tabancayla bacağına koluna vb. sıkabilirsiniz bu da meşru müdafaa ona bakarsak.
Hayır anlatamadım galiba. Meşru müdafaa ayağına illa birilerine bıçak saplamak veya ayağına, topuğuna sıkmak zorunda değilsiniz. Ya karşıdaki ölürse? Bu durumda haksız siz olursunuz.

Karşıdakine kendinizi öldürtmemek için de biber gazı kullanabilirsiniz.

Hayır anlatamadım galiba. Meşru müdafaa ayağına illa birilerine bıçak saplamak veya ayağına, topuğuna sıkmak zorunda değilsiniz. Ya karşıdaki ölürse? Bu durumda haksız siz olursunuz.

Karşıdakine kendinizi öldürtmemek için de biber gazı kullanabilirsiniz.
İşte ben de karşındakine ölümcül olmadığını anlatabilmek için bacak, kol vb. dedim. Meşru Müdafaa durumunda heyecan, korku, telaş yaşanabilir bu yüzden sınırların açılmaması lazım buna da dikkat etmek gerek.

Vallahi karşındaki adam zaten işini bilir senin hiçbir deneyimin yoksa o adama karşı bıçak çeksen de ne yapabilirsin ki eğer deneyimin yoksa kesin yersin bıçağı amatör dövüş de kurtarmaz kimse aa bu bıçak çekti deyip bıçağı cebine tekrar sokmaz adam yaralama amacıyla çıkardıysa sokar, korkutmak için çektiyse zaten hareketlerinden belli olur,biber gazı tek şansın ya da kaçmak

Multeciler yuzunden once silah baktim, fakat tasima ruhsati alamam tip öğrencisiyim evim uzak gece geç geliyorum sabah karanlikta gidiyorum Kızılay'da sürekli çete halinde geziyorlar. Çakı tavsiyesi bekliyorum. En azından ölürsem de savasarak öleceğim!

Multeciler yuzunden once silah baktim, fakat tasima ruhsati alamam tip öğrencisiyim evim uzak gece geç geliyorum sabah karanlikta gidiyorum Kızılay'da sürekli çete halinde geziyorlar. Çakı tavsiyesi bekliyorum. En azından ölürsem de savasarak öleceğim!

Neşter taşı, en kötü ders için aldım falan der yırtarsın.

Çakı taşımak sustalı bıçak kategorisinde bulunduğundan sıkıntı olabilir ileride fakat istersen lablarda bulunan paketli neşterlerden alabilirsin ama dikkat et kendini yaralama cebimde cüzdanımda taşıyacağım diye 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı