Çakma saatler zararlı mı?

Haberlerde de var test bile yapılmış çakma saatlerde.
Haberlere göre bilgisayar oyunları gençlerin ölümüne sebep oluyor. A Haber'e göre ülke uçuyor, her yıl ekonomi şahlanıyor, Fox'a göre Suriye'nin iç savaş bölgesinden kötü durumdayız, Venezuela bizden daha iyi. Dolayısıyla haberleri çok dikkate almamak lazım Türkiye'de. Yalan habercilik hat safhada. Birilerine yaransın, bir şeylere reklam olsun diye haber yapıyorlar.

Bir şey olmaz ama deri kordonu olan bir saat alacaksanız iyisini almaya çalışın derinizde hastalıklara yol açabilir.

Çakma saatlerin bir zararı olabilir. Saat doğru gitmez. Günde bir kaç dakika sapar. Sürekli ayarlama gereği duyabilirsiniz.

Ortaokul yıllarında Dijital saatlere düşkünlüğüm başladı. Hala devam ediyor. Casio saatler bütçemi aştığı için kendime STEMPO marka dijital bir saat almıştım. Hep ileri giderdi. Bir kaç günde bir ayarlama yapardım.

Birgün rahmetli babamla gidip Tahtakale'den Asri İşhanından Casio Marka hesap makineli saat aldık. Casio CA-501. Orijinal saat. Günde en fazla yarım saniye ileri giderdi. Uzun süre kullanmıştım.

Çok uzattım. Demem o ki: Çakma saatler zamanı doğru göstermez.

Geri
Yukarı