Çalınan bisiklet için ne yapılabilir?

Yaklaşık 1 saat önce komşum yardım eder misin diye çağırdığında fark ettim. Sonra son 2 seferimde bu bisiklet nerede dedim. Çıktığımda balkonda da yoktu. En son fırına ekmek almaya ve şoka gitmiştim. Ondan sonra bisikleti içeri götürdüğümden eminim ama bina kapısı her zaman açık oluyor kediler girip çıksın diye. Hırsız da bundan faydalandı sanırım. Nedense kilidi olduğu halde bağlamıyordum ama istesem de bağlayamazdım, su borusuna yetişmezdi ve orası dardı. Dışarı balkonda ise sırıtır kalırdı.
Abim dayıma haber verdi. Polise başvurduk. Onlar da ister şimdi sabah gel demişler. Yarın yan dükkandan kamera kaydına bakacağız ve bizim sokaktakilere de bakalım diyeceğim bakılmazsa. Fatura bulamadık -şimdi annem garanti belgesi ve barkodunu buldu belki işe yarar daha 1 sene olmamış- ama o işi bir şekilde halledeceğiz. Babam sanayi de oturuyor onu arar söylerim o da arkadaşlarına söyler. Sahibinden indirdim bildirimi aktif ettim Antalya'da yaşayanlarda bakarsa sevinirim. Fotoğrafları bırakırım.
Kırmızı ümit bisiklet. Üstünde kilidi suluk yeri vs. var. Daha alalı bir sene anca olmuştu bu da eskisi gibi çalındı. Bu yaptıklarım dışında ne yapmalıyım etrafa baktık ama hırsız oraya bir yere atacak kadar salak değildir sanırım. Bırakacağım fotoğraflar ilk aldığım zaman da arkadaşımla çekindiğimiz fotoğraflardı ama bisiklet aynı bisiklet.

Eki Görüntüle 992530
Kamera kaydı varsa bulunur. Bu sırada ikinci el ilanlarına bakın.

Arkadaşlar bisiklet geri geldi sanırım yeni taşınan komşulardan biri almış ev sahibinin sanarak ama habersiz almış çocuk sanırım. Yine de yarın sorucağız ama ev sahibi bu kimin demese haberimiz yok annem ses duymuş ama bakmamış. Sonuç olarak herkese teşekkür ederim akşam akşam gülsem mi bilemedim bir baktım yerinde bisiklet. Neyse herkese iyi geceler bol bol gülün artık bu mesaja. -Yanlış atmışım özür dilerim aceleyle.-

Son düzenleme:
Bisikleti ucuza bisikletçilere satmakta isteyebilir. Sen semtindeki bisikletçilere git telefonunu ver adamlara. Seninkini satmaya çalışırsa hemen yakalarsınız.

Başına gelen biri olarak konuşuyorum. İstersen polisin yanında soğuk su içersin, ister evde içersin. Polisin hiçbir yerinde olmuyor böyle konular. Ama senin yapabileceğin şöyle bir şey var. Yemeden içmeden sahibinden, letgo gibi yerleri takip edeceksin. Seri numarasını biliyorsan bilindik, tanıdık yerlere vereceksin ki elden satmaya kalkışırlarsa haberin olsun. Onun dışında pek umudun olmamalı. 1 gün üzül. 2. günde sal gitsin.

Kusura bakma ama beni de internet üzerinden dolandırdıklarında ertesi sabah bankaya gidip bloke ettirmiştim parayı, banka eğer suç duyurusunda bulunmazsan blokeyi kaldırmak zorunda kalırız demişti. Karakola gittim 2 saat komiseri bekledim ve komiser gelince beni suç duyurusu açmamam için ikna etmeye çalıştı. Adam beni engelledi dememe rağmen, seni dolandırdığını nereden biliyorsun 14 gün sonra gel falan dedi. 70 TL için 1000 TL masrafa girersin dedi. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyorlar resmen. Adamlar bundan faydalanıyor bildiğiniz. Lanet olsun böyle sisteme.

Yaklaşık 1 saat önce komşum yardım eder misin diye çağırdığında fark ettim. Sonra son 2 seferimde bu bisiklet nerede dedim. Çıktığımda balkonda da yoktu. En son fırına ekmek almaya ve şoka gitmiştim. Ondan sonra bisikleti içeri götürdüğümden eminim ama bina kapısı her zaman açık oluyor kediler girip çıksın diye. Hırsız da bundan faydalandı sanırım. Nedense kilidi olduğu halde bağlamıyordum ama istesem de bağlayamazdım, su borusuna yetişmezdi ve orası dardı. Dışarı balkonda ise sırıtır kalırdı.
Abim dayıma haber verdi. Polise başvurduk. Onlar da ister şimdi sabah gel demişler. Yarın yan dükkandan kamera kaydına bakacağız ve bizim sokaktakilere de bakalım diyeceğim bakılmazsa. Fatura bulamadık -şimdi annem garanti belgesi ve barkodunu buldu belki işe yarar daha 1 sene olmamış- ama o işi bir şekilde halledeceğiz. Babam sanayi de oturuyor onu arar söylerim o da arkadaşlarına söyler. Sahibinden indirdim bildirimi aktif ettim Antalya'da yaşayanlarda bakarsa sevinirim. Fotoğrafları bırakırım.
Kırmızı ümit bisiklet. Üstünde kilidi suluk yeri vs. var. Daha alalı bir sene anca olmuştu bu da eskisi gibi çalındı. Bu yaptıklarım dışında ne yapmalıyım etrafa baktık ama hırsız oraya bir yere atacak kadar salak değildir sanırım. Bırakacağım fotoğraflar ilk aldığım zaman da arkadaşımla çekindiğimiz fotoğraflardı ama bisiklet aynı bisiklet.

Eki Görüntüle 992530
Bizim şehirde de aynı bisikletten çaldılar. Siz bence üniversite ilan sayfalarına vs'de yazın bisikletim kayboldu post vs atar mısınız diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı