Çalınan Discord hesabının güvenliği nasıl sağlanır?

Son olarak Discord şifreni de diğer hesaplarından farklı olarak ayarlarsan daha güzel olur. 2 adımlı doğrulama bunları da hesabına eklemen lazım. İnternette linkler aslında algı oluşturur karşı tarafa. İlk önce ilgi çekici bir yazı yazmak zorundasın. Bu karşı kişiye merak uyandıracaktır. Bakıyorsun verilen linkte sağlam çıkıyor. Lakin illaki linke tıklamak zorundasın, bu senin için önemli bir şey ama açılacak pencereyi kimse tahmin edemediği için. Sırf bu algı yüzünden çok kişiye sıkıntı çıktı.

Haklısın dostum fakat nasıl hesaba girdiğini anlamadım adamın Abuk subuk sunuclara girmemiştim kimseye hesap bilgimi falan vermemiştim şifrede öyle kolay cözülecek bir şifrede değildi neyse iş işten geçti artık bir şey olmaz diye düşünüyorum şu anlık Gmail ve Discord şifremi değiştirebildim diğer şifrelerimide akşama doğru değiştiricem tekrardan yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Güvenlik önlemlerinin kilit noktası sizsiniz. Güvenli sularda yüzerseniz şifrelerinizi çaldırmazsınız. Girdiğiniz siteler, indirdiğiniz dosyalar eğer güvenilir kaynaklardan gelmiyorsa şifrelerin çalınma ihtimali yüksek.

İndirdiğiniz dosyaları VirusTotal gibi servislere yükleyip kontrol edebirsiniz. Sifreleriniz kolay bulunamayan türden olmalı ve düzenli aralıklarla güncellenmeli.

Güvenlik önlemlerinin kilit noktası sizsiniz. Güvenli sularda yüzerseniz şifrelerinizi çaldırmazsınız. Girdiğiniz siteler, indirdiğiniz dosyalar eğer güvenilir kaynaklardan gelmiyorsa şifrelerin çalınma ihtimali yüksek.

İndirdiğiniz dosyaları VirusTotal gibi servislere yükleyip kontrol edebirsiniz. Sifreleriniz kolay bulunamayan türden olmalı ve düzenli aralıklarla güncellenmeli.

Doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim.

Seni suçlamadım zaten konuyu okuduğum için biliyorum etiketlediğim arkadaşta bununla ilgili konu açmıştı akşam onun yüzden etiketledim.

Geri
Yukarı