Çalınan Facebook hesabını geri almak

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bir abimiz benden böyle bir konuda yardım istedi.
Var olan hesabının telefon numarası ve E-Mail adresi değiştirilmiş, şifre ile birlikte elbette.
Dolayısıyla şuan hesabına hiçbir şekilde erişim sağlayamıyor. Pek anlamadığım için sizlerden acilen yardım talep ediyorum, önemli çünkü.

• Facebook şifresini değiştirebilmeleri için telefona gönderilen kodu bilmeleri gerekir mi? Yoksa sadece hotmail adresi ile şifre değişimi kolayca yapılabiliyor mu? Önemli bir ayrıntı, işin içiden telefon varsa yakın çevreden demektir.
  • Facebook'tan yardım talep etsek, mail adresi ve telefon üzerimize değilken yardımcı olurlar mı?
Kısacası bu işin içinden nasıl çıkacağız? Çalmaya kalksam kimde olduğunu bilmiyorum. E-mail adresi kapalı gözüküyor zaten.
Ne yapmak lazım arkadaşlar?

Hocam şifre değiştirmek için mail adresi yeterli.
Çalınan Facebook hesabındaki isimle nüfus cüzdanındaki isim/soyisim aynıysa alma şansınız olabilir.

Şifre değişimi için kod gerekmiyor diye biliyorum.
İllegal yöntem olarak;
Kali üzerinden TWOFİ deneyebilirsiniz. Zira çalan kişinin çok karışık bir şifre koyduğunu düşünmüyorum. Bunun dahilinde bruteforce kullanabilirsiniz.
Legal;
Facebook ile iletişime geçin genelde aynı lokasyon üzerinden giriyorsanız tespit ederler. Fakat bi süre beklersiniz. Gizli soru ile falan deneyebilirsiniz.

Facebook şifresini değiştirmek için direkt olarak mailden yapabiliyorsunuz. Fakat mail şifresini değiştirmek için bunlardan birisinin olması gerekiyor.
upload_2015-12-1_10-44-36.png

Eğer Bende bunlardan hiçbiri yok derseniz kurtarma kodu istiyor. O olayı tam olarak bilmiyorum. Ama değiştirmek için 2 alternatif var. 1. varsa telefon yoksa 2. mail hesabınız.
Facebook'tan veya Outlook'tan yardım isterseniz elbetteki yardımcı olmaya çalışacaklardır ama ne kadar yardım ederler bilemem.
Birde arkadaşınıza şu soruları sorar mısınız ?
En son nerede hesabına giriş yaptın ?
İnternet kafe gibi yerlerde giriş yaptın mı ?
Telefonunu sende başka alan oldu mu ?
Gibi gibi.

Peki son bir soru daha, telefonu doğrula demiş hani yukarıda. Bu numarayı değiştirmek için illa o telefona gelen kodu bilmek gerekiyor mu? Yoksa mail üzerinden Face'i üzerine alan bir kişi ayarlardan, doğrulama gerektirmeksizin telefonu değiştirebiliyor mu? Hakkında bölümünde bulunan telefondan bahsetmiyorum.

Facebook'ta mail adresine erişimi olan isterse telefonu kaldırabilir, telefona herhangi bir uyarı filan gelmiyor.
Ama Hotmail'den bahsediyorsanız telefona gelen doğrulama kodunu girmeden telefonu kaldırılamaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı