Çalınan G-Mail adresi tekrar çalınabilir mi?

alixyoruk

Femtopat
Daha fazla  
Çalınan Gmail adresimi geri kurtardım. Şifresini değiştirdim, çok zor bir şey yaptım. Ayrıca 2 aşamalı doğrulamam da var, çalınan Gmail hesabıma çalan kişi hala erişebilir mi? Benimle tekrar uğraşabilir mi? Gmail adresimi biliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalınan Gmail adresimi geri kurtardım. Şifresini değiştirdim, çok zor bir şey yaptım. Ayrıca 2 aşamalı doğrulamam da var, çalınan Gmail hesabıma çalan kişi hala erişebilir mi? Benimle tekrar uğraşabilir mi? Gmail adresimi biliyor.

Merhaba, hesabina erismeye calisan kullanicilar surekli istek gondererek hesabinla ugrasacaktir. Gunumuzde inanilmaz yaygin bir sey bu, herkesin her şeyi ortada. Sifre yerine telefonundan dogrulayabilecegin 2 asamali dogrulama ile bunun onune kolaylikla gecebilirsin. Ayrica hiç kullanmadigin gizli sakli bir kurtarma e-posta adresi ile guvenligini daha da arttirabilirsin.

Yalniz degilsin:

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-12-20 133639.png
    Screenshot 2023-12-20 133639.png
    58,9 KB · Görüntüleme: 24

Şifrenizi değiştirirken ve iki aşamalı doğrulamayı aktive ederken açık olan tüm oturumlardan da çıkış yaptıysanız sorun olmaz. Ama çıkış yapmadıysanız eski oturumlar halen açık olabilir ve mailinizi kullanabilir.

Merhaba, hesabina erismeye calisan kullanicilar surekli istek gondererek hesabinla ugrasacaktir. Gunumuzde inanilmaz yaygin bir şey bu, herkesin her şeyi ortada. Sifre yerine telefonundan dogrulayabilecegin 2 asamali dogrulama ile bunun onune kolaylikla gecebilirsin. Ayrica hiç kullanmadigin gizli sakli bir kurtarma e-posta adresi ile guvenligini daha da arttirabilirsin.

Yalniz degilsin:

Bu ne yav vallahi aydınlandım :D

1 haftadır abimin hesaplarına dadandılar. 2 adımlı koruma hiçbir işe yaramıyor artık. Arka kapı bulmuşlar yine. Bir o beni oturumdan atıyor bir ben onu atıyorum. Oyun oynuyor benimle. Bir türlü çözemedim. En son Google amcaya ticket attım.

1 haftadır abimin hesaplarına dadandılar. 2 adımlı koruma hiçbir işe yaramıyor artık. Arka kapı bulmuşlar yine. Bir o beni oturumdan atıyor bir ben onu atıyorum. Oyun oynuyor benimle. Bir türlü çözemedim. En son Google amcaya ticket attım.

2 adımlı dogrulamayı SMS olarak mı alıyor yoksa Google uygulaması uzerinden onay mı veriyor? SMS olarak alması guvenli degil, direkt hesabın sifresini deaktive edip tek telefondan Google bazlı bir uygulama aracılıgıyla onaylaması cok daha guvenli.

2 adımlı dogrulamayı SMS olarak mı alıyor yoksa Google uygulaması uzerinden onay mı veriyor? SMS olarak alması guvenli degil, direkt hesabın sifresini deaktive edip tek telefondan Google bazlı bir uygulama aracılıgıyla onaylaması cok daha guvenli.

2 şekilde de denedim. Hem Gmail hem Hotmail hesaplarına dadanıyorlar. Mesela bugün sabah 5 de giriş yapılmış. YouTube'dan video bile paylaşmış. SMS ve dogrulama kodu açık. İlk telefona dogrulama kodu geliyor. O olmazsa SMS geliyor. Ama giren nataşa çocuğu bir şekilde görünmeden girmeyi başarıyor hesaba.

2 şekilde de denedim. Hem Gmail hem Hotmail hesaplarına dadanıyorlar. Mesela bugün sabah 5 de giriş yapılmış. YouTube'dan video bile paylaşmış. SMS ve dogrulama kodu açık. İlk telefona dogrulama kodu geliyor. O olmazsa SMS geliyor. Ama giren nataşa çocuğu bir şekilde görünmeden girmeyi başarıyor hesaba.

Cok korkutucu gercekten. Benim de hesabima gunde 400-500 kere brute Force yapiyorlar ama 2FA sadece telefonumda App olarak ve bilgisayarimin parmak izi olarak kayitli. Hesaba tekrar eristiginizde her şeyi cabucak sifirlayip, her yerden oturumu kapatıp sifresiz login ozelligini acarsaniz belki rayina girer. Denediniz mi bunu bilmiyorum tabii, umarim bir sekilde cozersiniz

Cok korkutucu gercekten. Benim de hesabima gunde 400-500 kere brute Force yapiyorlar ama 2FA sadece telefonumda App olarak ve bilgisayarimin parmak izi olarak kayitli. Hesaba tekrar eristiginizde her şeyi cabucak sifirlayip, her yerden oturumu kapatıp sifresiz login ozelligini acarsaniz belki rayina girer. Denediniz mi bunu bilmiyorum tabii, umarim bir sekilde cozersiniz.

Hesabı korumaya alırım da çalmaya kalkanların bir izini bulsam ah. Hiç değilse DDoS atıp internetini yavaşlatırdım. :D Sırf bu yüzden bilgisayarlarım da kış temizliği yaptırdı bana. 15 GB çöp çıkarttım.

Yeni konular

Geri
Yukarı