Çalınan Instagram hesabı için ne yapılabilir?

19atakan05

Centipat
Yer
Adana
Instagram kişisel hesabım çalındı. Çalan kişi hesapta arkadaşlarıma küfür edip duruyor. Ben ciddi anlamda mahkemeye vermek istiyorum ama daha önce hiç mahkemelik olmadığım için ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Instagram kişisel hesabım çalındı. Çalan kişi hesapta arkadaşlarıma küfür edip duruyor. Ben ciddi anlamda mahkemeye vermek istiyorum ama daha önce hiç mahkemelik olmadığım için ne yapacağımı bilmiyorum.
Bilisim sistemlerine girmek ve değiştirmek ayrı ayrı iki suçtur. Hesabın şifresini sifirlayabilirseniz sonrasıni halledersiniz. Onun dışında hesap ID'si ile mahkemeye başvuracaksiniz.

Öncelikle geçmiş olsun.

Hesabınızda eklediğiniz mail veya telefon varsa şifre sıfırlama ya da hesaba erişemiyorum gibi bir doğrulama atarsanız adımları izleyerek hesabınızı alabilirsiniz. Hesabınızdaki telefon veya mail hesabınız 1 ayı geçtiyse o hesaptaki bilgiler kurucu olarak kullanılır. Hesabı çalan kişi ne kadar mail ya da telefon numarası değiştirsede asıl kurucu bilgiler sizin bilgilerinizdir hesap çalınalı 1 ayı geçmediyse hesabınızı rahatlıkla geri alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı