Çalınan IPhone'da Ekran Kilidi Kırılıp Bilgilere Ulaşılabilir Mi?

Melih6868

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone'um çalındı ve ekran şifreliydi. Çalan kişi sadece şifreyi kırıp bilgilere ulaşabilir mi yoksa bütün bilgiler silinir mi?

Hocam benim bir arkadaşım İPhone 5S bulmuştu kilidi falan da vardı, ertesi gün sıfırlayıp getirmişti telefonu yani olabilir diye düşünüyorum.

iCloud kilidi varsa verilerle beraber kırmayı başarırsa kendisini tebrik ederim, imkansızı başarmış olur.
Her sistem kırılabilir, bakınız stuxnet. Çalan kişininde verileri çalmaktan çok telefonu formatlayıp kullanacağı görüşündeyim, iCloud üzerinden telefon kapanmadığı sürece yeri bulunabiliyor diye biliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun
İphone Androide oranla daha çok güvenli.telefonların genelde kırmaktan ziyade direk lisansını kırıp imeisini değiştiriyorlar.Ama bu işlem zor oldiğundan genellikle telefonun parçalıyorlar

Şifreyi çok denerlerse sıfırlamaları gerekicek böylece bilgilerinize ulaşamazlar ama icloud hesabının şifresi gerekecektir. Bunu Apple yetkili servisini arayarak açtırmıştı amcam (İphone 4s). Ama hesabı açtırmak için soru sorarlar yani hesabınız hakkında o yüzden benim görüşüm %90 hayır.

Öncelikle geçmiş olsun
İphone Androide oranla daha çok güvenli.telefonların genelde kırmaktan ziyade direk lisansını kırıp imeisini değiştiriyorlar.Ama bu işlem zor oldiğundan genellikle telefonun parçalıyorlar
Çok sağolun telefon önemli değil dostum içindeki bilgilere ulaşamasınlar yeterli.
Hocam benim bir arkadaşım İPhone 5S bulmuştu kilidi falan da vardı, ertesi gün sıfırlayıp getirmişti telefonu yani olabilir diye düşünüyorum.
İçindeki bilgiler duruyomuydu yoksa sıfır bi telefon gibimiydi?
Her sistem kırılabilir, bakınız stuxnet. Çalan kişininde verileri çalmaktan çok telefonu formatlayıp kullanacağı görüşündeyim, iCloud üzerinden telefon kapanmadığı sürece yeri bulunabiliyor diye biliyorum.
Telefon kapanmış fakat yaşadığım yerde o kadar bilgili bir insanın çalmış olması mümkün değil :D

Her sistem kırılabilir,
Fakat çalan alelade bir hırsız yapabilir mi?
(Yapmasına ben kendimde yaparım hatta kendi cihazımda olsa bile yaptım fakat bu işlem zor ve üst seviye bir bilgisi olmayan birisinin onu yapmasının olanağı yok ve onu geçtim bu tarz bilgisi olan birinin o cihazı çalma ihtiyacı olmaz zaten).

Fakat çalan alelade bir hırsız yapabilir mi?
(Yapmasına ben kendimde yaparım hatta kendi cihazımda olsa bile yaptım fakat bu işlem zor ve üst seviye bir bilgisi olmayan birisinin onu yapmasının olanağı yok ve onu geçtim bu tarz bilgisi olan birinin o cihazı çalma ihtiyacı olmaz zaten).
Şöyle ki sokakta 100 tl için her şeyi çalan bir tip büyük ihtimalle mahalle telefoncusuna götürür orada en fazla ne yapabilirler?

Geri
Yukarı