Çalınan ürünlerde para kimden kesiliyor?

bloodlyb

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda bu marketlerden bir şey çalma moda oldu. Türk olan market zincirlerinde (A101, BİM, Şok vs.) Kasada kim varsa çalınan ürünün parası kasiyerin maaşından kesiyorlar onu biliyorum. Ama Migros'ta ne oluyor? Bir ara Migros'tan ürün çalınırsa yabancı marka olduğu için devlet karşılıyor diye duymuştum. Doğruluğu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Migros'ta deneyimim olmuştu kendim düşürüp kırdığım ve çalınan bir sürü ürün olmuştu, parası benden kesilmemişti şirketten herhalde. Benden gitmedi ama eminim. Kasiyer arkadaşımdanda kesmemişlerdi orada onu da belirteyim.

Arkadaşlar son zamanlarda bu marketlerden bir şey çalma moda oldu. Türk olan market zincirlerinde (A101, BİM, Şok vs.) Kasada kim varsa çalınan ürünün parası kasiyerin maaşından kesiyorlar onu biliyorum. Ama Migros'ta ne oluyor? Bir ara Migros'tan ürün çalınırsa yabancı marka olduğu için devlet karşılıyor diye duymuştum. Doğruluğu nedir?
Bir arkadaşımın arkadaşı şoktan dido çalmış. Yakalanınca da çalınan 20 didonun parasını alıp bırakmışlar :D. Migrosta da yakalayınca öyle olabilir.

Kasadaki adamın çaldığının direk kanıtı olmadan hiçbir ..... kesemezler. Her gün sayım yapmıyorlarsa ne zaman çalındığını bile bulamazlar.
Kısa özet: iş yapmanın maliyeti.

Türk olan market zincirlerinde (A101, BİM, Şok vs.) kasada kim varsa çalınan ürünün parası kasiyerin maaşından kesiyorlar onu biliyorum.

O ne saçma sistem öyle. Adam orada kasiyerlik mi yapacak yoksa ekstradan markette güvenlik rolünü mü üstlenecek? Bu üç harfli marketler zaten sahtekarın önde gideni. Bir de verdikleri üç kuruşu personelden geri mi alıyorlar? Çok dert ediyorlarsa güvenlik diksinler kapıya. Paraları mı yok sanki.

Migros'ta bal kavanozu düşürmüştüm çarpıp kasiyer sorun olmayacağını söylemişti bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı