Çalınan Valorant hesabı nasıl kurtarılır?

efedddd

Centipat
Selam. Dün bir siteden Valorant hesabımı satıyordum. Birisi alıcı olduğunu ve Discord'tan ulaşmamı söyledi. Normalde site dışı hiçbir işlem yapmıyorum. Neyse para lazımdı gideyim dedim. Kişi bana daha önceden dolandırıldığını bu yüzden satın almadan önce hesaba bir girip bakması gerektiğini söyledi. Ben de hesabın maili bende olduğu için bir şey olmaz diye düşündüm. Sonra güvendim bilgileri verdim. Hesaba *giriş kodu* gönderdi. Ben de yalnızca bir giriş kodu olduğunu düşünerek kodu söyledim ve adam hesabın mailini değiştirdi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. İlk maili maalesef bende değil. Kişinin sadece Discord adresini biliyorum. Büyük ihtimalle hiçbir şey yapamayacağım ama belki bir önerisi olan biri vardır diye yazıyorum. İyi sosyaller.

Hesap sahipliğini Riot Destek'e kanıtlamanız gerekiyor, ticket atmanız lazım. Tabii o hesabın ilk sahibi siz değilseniz sahipliği kanıtlamanız zor. İlk maili hatırlamıyor olsanız bile ilk aldığınız silah kaplaması, ilk açtığınız ajan, hesabın ne zaman oluşturulduğu vs. gibi bilgilerle de hesap sahipliği kanıtlayabilirsiniz.

Hocam normalde mail değiştiriken onay kodu gitmiyor muydu? Öyle hatırlıyorum ya.
Öyle zaten, muhtemelen sizin verdiğiniz kod giriş kodu değil. Hesabın e-postasını değiştirmek için istenilen doğrulama koduydu ve siz fark etmeyip bunu ona verdiniz. Oldukça basit bir yöntem aslında.

Geri
Yukarı