Çalışmayı durdurdu hatası neden verir ?

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Herkese merhaba. Sadece merakımdan sormak istiyorum. Crysis 3'ü (orjinal) yaklaşık 2 aydır oynuyorum fakat bir kere hikaye modunda çalışmayı durdurdu hatası aldım. Aynı şekilde NFS Run (orjinal) oyununu da dört aydır oynuyorum ve iki kere çalışmayı durdurdu hatası aldım. Bu hata tam olarak neden kaynaklanıyor ?

Açıkçası eksik dosyadan kaynaklandığını pek sanmıyorum çünkü o hatayı aldıktan sonra tekrar girmiştim ve çalışmayı durdurmamıştı. Peki komut setleri neden istikrarsız çalışır ?

Donanım yetersizliğinden de kaynaklanabilir.
Komut setlerini insanlar yazdığı için hata oluşabilir.
Yazılımla uğraşırsanız daha iyi anlarsınız. Siz bir program yazarsınız aylarca sorunsuz kullanırsınız daha sonra bir işlemi farklı şekilde yaparsınız ve sistem hata verir. Veya kodu değiştirdiğinizde başka bir yerde sorun çıkabilir.

Son düzenleme:
Donanım yetersizliği kesinlikle olamaz. Fakat şu son iki cümle bana çok karışık geldi. Oyun oynamakla ne ilgisi var çözemedim. :kararsız:

Merhabalar, büyük ihtimalle Crysis'i crackli olarak kullanıyorsunuz, indirdiğiniz crack problemli olabilir. Konu ile ilgili Reverse Engineering / Tershine Mühendislik bölümüne bir yazım mevcut bununla ilgili olarak crack yapan arkadaş 1-2 byte bile kaydırsa çalışmayı durdurma ihtimali var. Diğer yandan program uyumluluk modlarını deneyin Windows7 veya XP sp3'de daha stabil çalışacağına inanıyorum.

Eğer düzelmez ise, oyunu tekrar crackleyin, eğer tekrar düzelmezse oyunu yeni bir ISO dosyası ile kurun. Fakat oyununuz orjinal ise, hata raporunu crysis'e göndermenizi tavsiye ederim. Diğer yandan virüsler de aynı hatayı almanıza neden olabilir..

Efe abi öncelikle ben oyuna hiçbir crack vs. kurmadım. Oyun orjinal zaten direk aldığım gibi kurdum ve oynamaya başladım. Zaten ilk mesajımda belirttiğim üzere sadece bir kez aldım 'çalışmayı durdurdu' hatasını. Soruyu tekrardan şöyle soracağım. Neden bir kere aldım bu hatayı ?

Bunun bir çok nedeni olabilir, aklıma ilk gelen virüs bulaşması ve bir dahaki sefere anti-virüs yazılımının bunu silmiş olması diğer yandan, bazı driverlar programlar 2. seferde daha iyi çalışabiliyor. Bundan da olabilir bunlardan başka bir şey gelmedi aklıma açıkcası..

Windows un sorun raporlarına gidin hangi uygulamada hata alıyorsanız o uygulamanın hata kodunu öğrenin uygulamanın kapanmasına neden olan dosya bilgileri orada vardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı