Çalıştığım yer paramı eksik yatırdı

GhostRider10

Hectopat
Daha fazla  
27 Temmuz'da çalışmaya başladım ve toplamda 13 gün çalıştım. Sonrasında ise anlaşmazlıklardan dolayı karşılıklı şekilde feshettik işi. Normalde bu firma ayın 11'inde avans veriyor çalışanlara 26'sında ise kalanı yatırıyor. Benim çıkışım yapıldığı halde bana tam para değil de avans yatırdılar. Müdür seviyesinde olan birisine çıkış imzalarken 11'inde tüm param yatacak mı diye sordum. O da içeride param kalmayacağını hepsinin yatacağını söyledi. 16'sı benim kredi kartımı son ödeme tarihim. Ne yapmamı önerirsiniz? Çok arada kaldım, işten çıkan birisine avans mı verilir? Vereceksen niye içeride paran kalmayacak 2 güne diyorsun? Sabahtan belli sinirden kafayı yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
27 Temmuz'da çalışmaya başladım ve toplamda 13 gün çalıştım. Sonrasında ise anlaşmazlıklardan dolayı karşılıklı şekilde feshettik işi. Normalde bu firma ayın 11'inde avans veriyor çalışanlara 26'sında ise kalanı yatırıyor. Benim çıkışım yapıldığı halde bana tam para değil de avans yatırdılar. Müdür seviyesinde olan birisine çıkış imzalarken 11'inde tüm param yatacak mı diye sordum. O da içeride param kalmayacağını hepsinin yatacağını söyledi. 16'sı benim kredi kartımı son ödeme tarihim. Ne yapmamı önerirsiniz? Çok arada kaldım, işten çıkan birisine avans mı verilir? Vereceksen niye içeride paran kalmayacak 2 güne diyorsun? Sabahtan belli sinirden kafayı yiyorum.

Hakkını ara. Is sahıbıne durumu anlat vermezse yasal yollara basvur.

İş verene ulaş ve hakkını iste, para kolay kazanılmıyor.

Çalıştığın gün ücreti avans ile denk geliyorsa ücret doğru olabilir. Fakat çalıştığınız günlük ücretin az yatırıldığını düşünüyorsanız, çalıştığınız şirketin muhasebe birimine başvurun şahsen.

Önce konuş, bir dinle bakalım gerekçeleri neymiş? Eğer düzgün insan gibi davranmayıp itlik yaparlarsa it ile konuşulmaz. Hukuki yoldan hakkını ara demeyeceğim çünkü imzaladığın kağıtta kendilerini sağlama almışlardır. İtin anladığı yolu herkes bilir şimdi burada yazmayayım.

Hakkını ara. Is sahıbıne durumu anlat vermezse yasal yollara basvur.
Önce konuş, bir dinle bakalım gerekçeleri neymiş? Eğer düzgün insan gibi davranmayıp itlik yaparlarsa it ile konuşulmaz. Hukuki yoldan hakkını ara demeyeceğim çünkü imzaladığın kağıtta kendilerini sağlama almışlardır. İtin anladığı yolu herkes bilir şimdi burada yazmayayım.
Çalıştığın gün ücreti avans ile denk geliyorsa ücret doğru olabilir. Fakat çalıştığınız günlük ücretin az yatırıldığını düşünüyorsanız, çalıştığınız şirketin muhasebe birimine başvurun şahsen.
İş verene ulaş ve hakkını iste, para kolay kazanılmıyor.
Şöyle anlatayım bana ilk girdiğimde şefim 11'inde avans 26'sında ise gerisi yatıyor dedi. Ben de emin olmak için çıkarken o yöneticiye imzadan sonra 11'inde tüm param yatacak mı dedim ( Ağustos ) dahil, o ise içeride paran kalmayacak yatacak dedi. Ancak bana sadece Temmuz parası yattı. Ağustos büyük ihtimalle 26'sında yatacak. Benim anlamadığım çıkan birisine neden avans olayı yapıyorlar? Veya neden o yönetici 11'inde içeride paran kalmayacak diyor. Bu arada imza atarken yazıları kendim yazdım, para ile ilgili birşey yazmadım.

Bu arada 1999 lira borca ayda kaç lira faiz biner? Bankam YapıKredi.

Şöyle anlatayım bana ilk girdiğimde şefim 11'inde avans 26'sında ise gerisi yatıyor dedi. Ben de emin olmak için çıkarken o yöneticiye imzadan sonra 11'inde tüm param yatacak mı dedim ( Ağustos ) dahil, o ise içeride paran kalmayacak yatacak dedi. Ancak bana sadece temmuz parası yattı. Ağustos büyük ihtimalle 26'sında yatacak. Benim anlamadığım çıkan birisine neden avans olayı yapıyorlar? Veya neden o yönetici 11'inde içeride paran kalmayacak diyor. Bu arada imza atarken yazıları kendim yazdım, para ile ilgili bir şey yazmadım.

Bu arada 1999 lira borca ayda kaç lira faiz biner? Bankam Yapı Kredi.

Şöyle maaş günü ayın 26'si.
Yani siz çalışan değilsiniz.
Avans günü (11i) tüm parayı yatirmamislar.
Avans aldıysanız toplam para maas günü yani 26 gelecek.

Tam anlatmamıştın yukarıda şuan anladığım içeride kalan parayı bekliyorsun. Adam da içeride paran kalmaz demiş yani bekleyeceksin kalan kısım 26'sında yatacak. Her yerde öyle çalıştığın o ayki parayı alır, diğer ay maaş gününe kadar olan para hep içeride kalır dünyada sistem bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı