Çözüldü Call of Duty Modern Warfare Remastered Out Of Memory Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

linertyna

Picopat
Daha fazla  
RAM
A-Data Tecnology DDR4 3000 1333mhz
Ekran kartı
NVIDIA Geforce GTX 1660 SUPER
Anakart
B450M Dragon
İşlemci
AMD Ryzen 7 2700 3200mhz 8 Çekirdek
Merhaba, oyunu ilk çalıştırdığımda görsel 1'de olan hatayı alıyorum. Daha sonra evet ya da hayır dediğimde görsel 2'deki hata çıkıyor bunu nasıl halledebilirim yardımcı olabilir misiniz? Oyunu daha çalıştırmadan ilk olarak Türkçe yama yapmıştım onun ile ilgili olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    11 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    445,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bu sorunu yine forumda yaşan bir kişi varmış ve konusu açılmış. Çözümü oradan alıntıl.

Kaç GB boş alan var?

Oyunun kurulu olduğu diskte 400GB.

Arkadaşlar aynı sorun ile ilgili bir konu daha açılmış daha önceden, onu görmeden bu konuyu açmıştım. Araştırdım ve çözüm biraz garip olsada işe yarıyor. En azından benim işime yaradı. Aynı sorun ile karşılaşacak olursanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bana oldukça saçma gelen bir çözümü var. Denemek istersen:

1. Bilgisayarını Safe/Güvenli modda başlat.
2. Oyunu çalıştır, ama herhangi bir şey sorduğunda hep No/Hayır'ı seç.
3. Oyuna girince video tipini Windowed Fullscreen / Pencereli tam ekran yap.
4. Oyundan çık, bilgisayarını normal şekilde başlat.
5. Oyunu aç, video ayarlarını düzelt, işte Fullscreen / Tam ekran vs... neyse normalde.
6. ??? Profit.

Tabii çözüm 2. adımda Safe Mode'da oyunu açabilmene bakıyor.

Diğer ultra saçma gelen çözüm:

Win + R yapınca açılan pencereye yaz; msconfig.
Açılan yeni pencerede 2. sekme olan Boot'ta Safe boot'u seç, Network'ü işaretle, OK'de, sistemi safe/güvenli modda başlatacak, oyunu aç, sonra hiçbir şey yapma kapat, bilgisayarı baştan başlat normal olarak, sonra oyunu aç.
İlk hata CoD oyunlarının genelinde karşına çıkan bir uyarıdır. Oyunun çöktüğünü belirtip ayarları sıfırlayalım mı diye soran bir hatadır. İkinci hatan da da HDD veya SSD de yeterli boşluğunun olmadığını söylüyor. Disklerinin % kaçı dolu?

İlk hata CoD oyunlarının genelinde karşına çıkan bir uyarıdır. Oyunun çöktüğünü belirtip ayarları sıfırlayalım mı diye soran bir hatadır. İkinci hatan da da HDD veya SSD de yeterli boşluğunun olmadığını söylüyor. Disklerinin % kaçı dolu?
Disklerde yeteri kadar boş alan var.

Arkadaşlar bu sorunu yine forumda yaşan bir kişi varmış ve konusu açılmış. Çözümü oradan alıntıl.

Kaç GB boş alan var?

Arkadaşlar aynı sorun ile ilgili bir konu daha açılmış daha önceden, onu görmeden bu konuyu açmıştım. Araştırdım ve çözüm biraz garip olsada işe yarıyor. En azından benim işime yaradı. Aynı sorun ile karşılaşacak olursanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

1. Bilgisayarını Safe/Güvenli modda başlat.
2. Oyunu çalıştır, ama herhangi bir şey sorduğunda hep No/Hayır'ı seç.
3. Oyuna girince video tipini Windowed Fullscreen / Pencereli tam ekran yap.
4. Oyundan çık, bilgisayarını normal şekilde başlat.
5. Oyunu aç, video ayarlarını düzelt, işte Fullscreen / Tam ekran vs... neyse normalde.
6. ??? Profit.

Tabii çözüm 2. adımda Safe Mode'da oyunu açabilmene bakıyor.

Diğer ultra saçma gelen çözüm:

Win + R yapınca açılan pencereye yaz; msconfig.
Açılan yeni pencerede 2. sekme olan Boot'ta Safe boot'u seç, Network'ü işaretle, OK'de, sistemi safe/güvenli modda başlatacak, oyunu aç, sonra hiçbir şey yapma kapat, bilgisayarı baştan başlat normal olarak, sonra oyunu aç.

Çözüm
Türkçe yamayı silip deneyebilir misin?

Arkadaşlar aynı sorun ile ilgili bir konu daha açılmış daha önceden, onu görmeden bu konuyu açmıştım. Araştırdım ve çözüm biraz garip olsa da işe yarıyor. En azından benim işime yaradı. Aynı sorun ile karşılaşacak olursanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

1. bilgisayarını Safe/Güvenli modda başlat.
2. oyunu çalıştır, ama herhangi bir şey sorduğunda hep No/Hayır'ı seç.
3. oyuna girince video tipini windowed fullscreen / pencereli tam ekran yap.
4. oyundan çık, bilgisayarını normal şekilde başlat.
5. oyunu aç, video ayarlarını düzelt, işte fullscreen / tam ekran vs... Neyse normalde.
6.? Profit.

Tabii çözüm 2. adımda safe Mode'da oyunu açabilmene bakıyor.

Diğer Ultra saçma gelen çözüm:

Win + r yapınca açılan pencereye yaz; MSConfig.
Açılan yeni pencerede 2. sekme olan Boot'ta safe Boot'u seç, Network'ü işaretle, Ok'de, sistemi safe/güvenli modda başlatacak, oyunu aç, sonra hiçbir şey yapma kapat, bilgisayarı baştan başlat normal olarak, sonra oyunu aç.

Konu bu şekilde çözüldü hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı