Call of Duty serisi hangi sırayla oynanmalı?

Jex Blake

Hectopat
Şu ana kadar Call of Duty'nin hiçbir oyununu oynamadım.
Herkes çok övüyor bu oyunları.
Fakat hikayeyi tamamen anlamak için hangi sıra ile gitmem gerektiğini bilmiyorum.
Hikayeyi anlamak için illa 2000 de çıkmış oyunları oynamak zorunda mıyım yoksa Remastered'ları falan var mı?

Öneriniz varsa (mesela Black Ops 2 kötü oynama veya şu oyunun hikayeyle alakası yok oynamasan da olur gibi) eklerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir sırada gitmek lazım değil, ama Modern Warframe hikayesini anlamak için çıkış sırasına göre oynamanız lazım mesela.

İlk olarak Call of Duty 1 ve yan paketi olan United Offensive oynamaya başlayabilirsin. Eski oyunlardır, biraz sıkıntı yaşatabilir belki ama o kadar zor değildir. COD'un ilk oyunlarından birisidir.

CoD 1 ve yan paketi oynadıktan sonra Call of Duty 2'ye geçebilirsin ondan sonrasında MW serisi geliyor zaten onları kesinlikle oynaman gerekli. Çünkü kimisi için Call of Duty demek MW serisi demek en sevilen serilerdir. MW1-MW2-MW3 diye gider. (Bilgisayarınız güçlüyse MW1-MW2 remastered sürümleri çıktı onları oynayabilirsiniz, tavsiye ederim çok güzel.)

MW'den sonra Call of Duty World at War, BO1, BO2 oynayabilirsin. BO3 de var ama hikayeden bağımsız 3 oyunu oynasan yeterlidir. BO serisi de hikaye açısından oldukça zengin ben çok sevmiştim.

Bu serilerden sonra isteğine göre diğer bağımsız Call of Duty oyunlarını da oynayabilirsin. Diğerleri Call of Duty: Advanced Warfare, Infinite Warfare, WWII, Ghosts diye gider. Infinite Warfare ile Ghosts'un diğer bağımsız serilere göre hikayeleri biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bu ara CoD: Ghosts oynamanı öneririm. Hikaye bakımından o da zengin bir oyun. Hatta "Ghosts 2 geliyor" şeklinde haberler bile olmuştu bir zamanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı