Call of Duty serisine hangi oyun ile başlanmalı?

Lifosten

Decapat
Daha fazla  
Hayatımda hiç Call of Duty serisini tam anlamıyla oynamamış birisi olarak sizce hangi oyundan başlamalıyım? Grafik takıntım yok fakat Call of Duty (2003) ile Call of Duty 2 hikayeleri takip ediyor mu bunları merak ediyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1 ile 2 arasında hiçbir bağlantı göremedim, zaten yoktur diye tahmin ediyorum. 1'den başla, 2 ardından 4 diye devam et.

Call of Duty 1'i oynamadım ama Call of Duty 2'den hikaye namına çok bir şey bekleme. O dönem çıkan Call of Duty oyunlarının derdi hikaye anlatmaktan çok oyuncuyu savaş atmosferine sokmak.

CoD 1-2 birbiriyle bağlantısı yok diye biliyorum fakat 2 oyununda hikayeleri sağlamdır.

Üstteki 2 oyun oynandıktan sonra MW1, MW2, MW3 serisi kesinlikle oynamalı. Çünkü 'Call of Duty' denilince akla gelen oyunu bu 3 seridir. Bu 3 oyunun hikayeleri birbiriyle bağlantılı ve en çok bu seriden zevk alacağınızı düşünüyorum. Savaş atmosferi, karakterler, diyaloglar, ölümler vs. cidden oyuncuyu çok derinden etkiler ve hikaye bakımından çok zengindir. Oyundan çok film gibi adeta.

MW serisinden sonra Call of Duty World at War serisini de oynayabilirsiniz. Bu serideki 3 oyunda birbiriyle bağlantılı. İlk başta Call of Duty World at War, Black Ops 1 ve 2 oynansa yeterlidir. Her ne kadar Black ops 3 ve 4 oyunu da olsa seriye dahil değildir hikayeleri bağımsızdır. Bu seride anlatım hikaye bakımından çok güzeldir. Bu seride Reznov'u çok severim :)

Daha sonra diğer Cod oyunlarını oynamak isterseniz Call of Duty Ghosts, Call of Duty Infinite Warfare, Call of Duty Advanced Warfare, Call of Duty WWII önerebilirim. Bu bağımsız serilerden en çok hoşuma gidenleri Call of Duty Ghosts'dur. Bu oyunun da hikayesi, oynanışı da bana göre çok iyidir ayrıca bu oyunun baş düşmanda bi o kadar havalıdır. :)

CoD 1-2 birbiriyle bağlantısı yok diye biliyorum fakat 2 oyununda hikayeleri sağlamdır.

Üstteki 2 oyun oynandıktan sonra MW1, MW2, MW3 serisi kesinlikle oynamalı. Çünkü 'Call of Duty' denilince akla gelen oyunu bu 3 seridir. Bu 3 oyunun hikayeleri birbiriyle bağlantılı ve en çok bu seriden zevk alacağınızı düşünüyorum. Savaş atmosferi, karakterler, diyaloglar, ölümler vs. cidden oyuncuyu çok derinden etkiler ve hikaye bakımından çok zengindir. Oyundan çok film gibi adeta.

Mw serisinden sonra Call of Duty world at war serisini de oynayabilirsiniz. Bu serideki 3 oyunda birbiriyle bağlantılı. İlk başta Call of Duty world at war, Black Ops 1 ve 2 oynansa yeterlidir. Her ne kadar Black Ops 3 ve 4 oyunu da olsa seriye dahil değildir hikayeleri bağımsızdır. Bu seride anlatım hikaye bakımından çok güzeldir. Bu seride Reznov'u çok severim :)

Daha sonra diğer CoD oyunlarını oynamak isterseniz Call of Duty Ghosts, Call of Duty ınfinite warfare, Call of Duty Advanced warfare, Call of Duty wwıı önerebilirim. Bu bağımsız serilerden en çok hoşuma gidenleri Call of Duty Ghosts'dur. Bu oyunun da hikayesi, oynanışı da bana göre çok iyidir ayrıca bu oyunun baş düşmanda bir o kadar havalıdır. :)

Ghosts'a büyük umutlarla başlamıştım ama önceki Modern Warfare serisinden daha zayıf kalmış.

Geri
Yukarı