Call of Duty serisine nereden başlanmalı?

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar Seriye hangi oyundan başlamalıyım COD serisinin bazı oyunları birbiriyle alakasız ama sırayla gitmek istiyorum.
Sıralama doğrumu ?
Call of duty 3
Call of duty 4 modern warfare
Call of duty World at War
Call of duty modern warfare 2 ( Kısa süre önce bitirildi )
Call of duty Black ops
Call of duty modern warfare 3 ( Kısa süre önce bitirildi )
Call of duty Black ops 2
Call of duty Ghosts
Call of duty Advanced Warfare
Call of duty Black ops 3 ( Oyunun fiyasko olduğunu söylüyolardı yanlış hatırlamıyorsam)
Seriyi bu şekilde oynasam hikayeyi anlar mıyım? Aslında bazılarını önceden oynadım ve bitirdim. Ancak unuttum. Hangileri kötü bir oyun? Hikayesi boş olan ? Sizce bu şekilde oynamalı mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
COD4MW'yi bitir. World at War vasat bir oyun oynamazsan kaybedeceğin bir şey bana kalırsa yok. Black Ops 1 hikaye olarak güçlü sayılır oyna derim, Ghosts gerçekten çok iyi ben çok beğendim. COD2 ve COD3 zamanına göre harika hala aynı tadı verirler mi bilemem ama deneyebilirsin bunlar CODMW2 ve CODMW3 bana kalırsa başyapıt her birini üçer kez bitirdim bunlar haricindekileri deneme fırsatım olmadı.
Hepsi yalan. Direk MW3 ile başla.
Abi öyle deme diğerleride bir göz atmalık oyunlar yani

Call of duty 4: Modern Warfare den basla. Ondan onceki oyunlar grafik olarak dusuk olduğu icin günümüzde zevk vermiyor. Modern warfare serisi bittikten sonra black ops serisi ve ghosts oynayabilirsin. Advanced warfare, world at war cöp. En son world war 2 oyna. Önerimdir. Bu sene modern warfare 4'ün çıkmasıyla seri alevlenecek zaten.

Eger bu sene cikacak Modern Warfare 4'ü oynamak istiyorsan MW1-2-3 oyna, bunlari sirayla oynamak hikayeyi pekistirir.

Black Ops serisini de kendi arasinda oynayabilirsin. Ben sadece zevk olsun diye arada bir yeniden Ghosts yükleyip bitiriyorum, köpek kontol edebildigimiz ender ve zevkli oyunlardan biri...

Geri kalanlar da cok tutmadi bana kalirsa. Kendi klaslarinda oyunlar onlar da. World at War'i ortaokulda ilk oynadigimda cok etkilenmistim ancak.

Sen bir filmi izlemeye nerden başlarsın kardeşim, ortasından mı? Bir filmin önce ortasını, sonra sonunu sonra da başını izlersen o film ne olur biliyor musun?

CoD 1, CoD 2'ye göre daha zordur. CoD: MW serisini bitir, sonra CoD: WaW ile CoD BO1 ve 2'yi bitir, diğerleri bana kalırsa çöp, WW2 ve IW dahil. Bu sene çıkacak oyun PYD'yi de konu alacağından Türk YouTuberlar'ın oynayacağını ve oyuncuların alacağını düşünmüyorum. BO3 güzel olsa da vuruş hissi kötü gibi geldi videolarda, onun yerine IW oyna.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı