Çözüm Call of Duty Warzone "SERVER DISCONNECTED"

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Exinie

Kilopat
Oyunu kurduktan sonra Windows 10'u tekrar kurmam gerekmişti ondan sonra oyuna girerken bu hatayı alıp duruyordum. Yarım saat uğraş sonucu NVIDIA GeForce Experience yüklemediğimi fark ettim ve yükledim. Yükledikten sonra oyun açılınca NVIDIA GeForce Experience'dan uyarı geldi bende okumadan "Evet" dedim ve oyun açıldı. Çözümü paylaşmak istedim bu hatayı alan başka arkadaşlar için. Bir de son sürüm sürücü kullandığınızdan emin olun.

unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Here are the ports to forward for Call of Duty: Warzone - PC:

TCP Ports:3074,27014-27050
UDP Ports:3074,3478,4379-4380,27000-27031,27036
upnp yi kapatın
bende bu şekilde işe yaradı şuanlık sorun yok
Beyler benim işlemci AMD olduğundan NVIDIA Geforce Experience indiremem.Ayrıca Radeon Software da oyunlar kısmında COD:MW de yeşil tik yok,diğer oyunlarda var ekran kartı görmüyor olabilir bu yüzden R6 açınca oyun açılıyordur
Beyler benim işlemci AMD olduğundan NVIDIA Geforce Experience indiremem.Ayrıca Radeon Software da oyunlar kısmında COD:MW de yeşil tik yok,diğer oyunlarda var ekran kartı görmüyor olabilir bu yüzden R6 açınca oyun açılıyordur

Beyler bu da resmi.
2020.03.18-19.41.png

Son düzenleme:
Eğer olmaz ise aşağıdaki yöntemi dene. Modem arayüzünden UPNP kapat, ben Geforce Experince yükledikten sonra tekrar aynı hata oldu sonra modem arayüzünden UPNP kapatınca düzeldi.
Ben UPNP kapattıktan sonra 4-5 el sıkıntı yaşamadım ama ondan sonra tekrar aynı hata. Beta sürümü olduğu için mi böyle. Başka çözümü olan var mı?

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Packet loss yüzünden oyunun yüklenme ekranında kalıyor oyun. Modem port yönlendirme yaptım ama başarılı olamadım galiba aynı sorun devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?
hata.jpg
Sol üst köşede paket kaybını görebilirsiniz.
modem.jpg
Buda modem kendimce yaptığım yönlendirmeler. Bişey yanlış heralde ama ne bilmiyorumç

Oyunu kurduktan sonra Windows 10'u tekrar kurmam gerekmişti ondan sonra oyuna girerken bu hatayı alıp duruyordum. Yarım saat uğraş sonucu NVIDIA GeForce Experience yüklemediğimi fark ettim ve yükledim. Yükledikten sonra oyun açılınca NVIDIA GeForce Experience'dan uyarı geldi bende okumadan "Evet" dedim ve oyun açıldı. Çözümü paylaşmak istedim bu hatayı alan başka arkadaşlar için. Bir de son sürüm sürücü kullandığınızdan emin olun.

Eki Görüntüle 513801
Ps 4 de paket lost yaşiyorum dmz port açma dns statik ıp denemedim yöntem kalmadi sorunu yaşayan çözen varmi agalar

Eki Görüntüle 513801

Eki Görüntüle 513801
Ps 4 de paket loss sorunu yaşiyorum port açma dmz statik ıp denemedim yöntem kalmadi ayni sorun yaşayan çözen varmi agalar

Beyler benim işlemci AMD olduğundan NVIDIA GeForce Experience indiremem. Ayrıca Radeon software da oyunlar kısmında CoD: MW de yeşil tik yok, diğer oyunlarda var ekran kartı görmüyor olabilir bu yüzden R6 açınca oyun açılıyordur.

Beyler bu da resmi.
Eki Görüntüle 516459

Bende de o şekilde düzeltiniz mi? Düzeltdiyseniz çözümü nedir?

Aynı sorun bana da oyun içinde iki kez oldu GeForce Experience ile bir alakası yok, internetten baktığımda port açma felan önermişler ama AAA bir oyunda böyle birşey olması saçmalık gerçekten. En son oynadığımda oyunda 3 kişi kala aynı hatayı tekrar alıp oyundan atılınca direkt oyunu ve Blizzard'ı sildim.

Geri
Yukarı