Çamaşır makinesi olarak Samsung mu Arçelik mi?

Beyaz eşyada Arçelik, Beko gibi markalardan şaşmayın. Halam'da Samsung var ve lekeli çamaşırları bize getirip yıkıyor. Ek olarak ben evdeki Beko'nun geçtiğimiz yaz kapak mandalını kırdım, 1 kutu kola parasına internetten alıp kendim değiştirdim, Samsung gibi bir marka olsa misli ile para öderdim oda bulabilirsem.

Bir de çamaşır makinesini suyu az harcayanından pek almanı önermem çamaşırları yıpratıyor diyorlar ki öyledir eğer suyu çok az harcıyorsa. Bizde 25 senelik Arçelik makine var hala sapasağlam 1 kere tamir görmedi çamaşırları çok güzel yıkıyor.

Merhaba, şu günlerde mevcut çamaşır makinemiz aşırı eskidiği ve arızalandığı için yeni bir çamaşır makinesi satın almaya karar verdik. Bu süreçte, Samsung ve Arçelik markaları arasında sürekli gidip geldik ve başlıca dört model bulduk. Sorum şu; çamaşır makinesi için Samsung mu önerirsiniz yoksa Arçelik mi? Bu markaları kalite, servis, hizmet ve performans gibi çeşitli faktörler üzerinden değerlendirebilir ve bir öneride bulunabilirseniz harika olur. Şimdiden teşekkürler.

Aklımızdaki modeller şunlar;
Arçelik - 9103PM
Samsung - WW11BGA046AEAH
Samsung - WW90TA046AX/AH
Samsung - WW11BB944DGHAH
Arçelik - 11140M

Arçelik alın derim 11kg modeline bakabilrsiniz hem servis ağı olarak hızlı hizmet veriyorlar

Merhaba, şu günlerde mevcut çamaşır makinemiz aşırı eskidiği ve arızalandığı için yeni bir çamaşır makinesi satın almaya karar verdik. Bu süreçte, Samsung ve Arçelik markaları arasında sürekli gidip geldik ve başlıca dört model bulduk. Sorum şu; çamaşır makinesi için Samsung mu önerirsiniz yoksa Arçelik mi? Bu markaları kalite, servis, hizmet ve performans gibi çeşitli faktörler üzerinden değerlendirebilir ve bir öneride bulunabilirseniz harika olur. Şimdiden teşekkürler.

Aklımızdaki modeller şunlar;
Arçelik - 9103PM
Samsung - WW11BGA046AEAH
Samsung - WW90TA046AX/AH
Samsung - WW11BB944DGHAH
Arçelik - 11140M
Bahsettiğiniz iki 11KG model arasında tasarım dışında hiçbir fark yok. 9KG olanını ben kullanıyorum 11KG Babaanemde var genel izlenimim bu cihazların leke çıkarması çoğu makine gibi zayıf,balans ayarları çabuk bozuluyor Arçelik servis ağı,parça fiyatı,yıkama performansı yönleriyle daha makul bir seçim olur.

Merhaba, ben de yeni bir makine arayışındayım ve bu modeli beğendim ama hakkında hiç bir yorum görmedim. Makineden memnun musunuz ? Şikayetiniz var mı ?
Gayet yeterli ve performanslı bir makine, şahsen biz memnun kaldık.

Bunun dışında söyleyebileceğim iki şey var;
Birincisi kurulum için gelen teknik servis bile "yeni makinaların hepsi nerdeyse aynı ömürde, arıza vermeden maksimum 5-6 sene kullanırsınız" dedi. Bu sebeple pek de didiklemeye gerek olmadığını düşünüyorum, fiyat ve verimlilik ideal.
İkincisi ise ailecek deneyimlediğimiz kadarıyla yeni çamaşır makinelerinin çoğu yıkama yaptıktan sonra kıyafetlerde pamuğumsu veya kumaşımsı minik tüy yumakları bırakıyor, bu sebeple onlardan kurtulmak için kurutma makinesi de almanızı öneririm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı