Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar yumuşatıcı kokmuyor.

Daha fazla  
Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar yumuşatıcı kokmuyor. Acaba sorun yumuşatıcıda mı diye düşünüp bir sürü farklı markla yumuşatıcı aldım hatta ekstra olarak kokulu sıvı deterjanlardan aldım ama işe yaramadı, hala o kimyasallı su kokusu var. Makinenin bütün gözlerini temizledim, denemediğim makine temizleyici, sirkeli vs. kür kalmadı. Usta çağırdım; baktı, rezistans filan değişti ama nafile. Deterjan gözüne su tazyikli mi geliyor acaba diye takip ettim, ekstra olarak durulama modunda da yıkadım ama değişen bir şey yok aynı yukarda yazdığım gibi, kimyasallı su gibi kokuyor çamaşırlar. Normalde kullandığım yumuşatıcı ile inanılmaz güzel kokardı (bana göre) ama bir gün ne olduysa o güzel koku anında yok oldu. Daha önce başına gelmiş olanlar veya çözümü bilenler beni bilgilendirirse sevinirim.

Marka: Profilo
Model: CM800BTR

Normalde çamaşır makine ilaç gözünde seviye belirtiliyor Max yazar çoğunda bu seviyeye yakın veya bu seviyenin üzerinde yumuşatıcı sıvı detarjan vs döküyorsanız eğer onu yıkamaya başlamadan önce çekip bitiriyor fazla koymaktan dolayı siz ne kadar koyuyorsunuz?

Normalde çamaşır makine ilaç gözünde seviye belirtiliyor Max yazar çoğunda bu seviyeye yakın veya bu seviyenin üzerinde yumuşatıcı sıvı detarjan vs döküyorsanız eğer onu yıkamaya başlamadan önce çekip bitiriyor fazla koymaktan dolayı siz ne kadar koyuyorsunuz?
Bir kapak bilemedin bir buçuk kapak koyarım ama asla sınırı geçmez.

Geri
Yukarı