Çözüldü Camtasia 9 60 FPS render alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

schmazler

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 60 FPS olarak çektiğim video Camtasia 9'da en fazla 30 FPS olarak render seçeneği sunuyor, bir türlü 60FPS render alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam programın sürümü nedir acaba? Biraz araştırmadan sonra 2018'den önceki sürümlerde 60 FPS seçeneğinin olmadığını gördüm çünkü.
Hocam Camtasia'da nedense böyle bir şey var gerçekten de hazır olarak sunulan presetler hep 30 FPS seçeneğiyle sunulmuş. Bu yüzden kendi presetinizi oluşturmanız gerek. Bunun için preset Manager kısmına girip New deyip isim verip ileri dedikten sonra seçenekler gelecektir. Oradan video settings kısmında frame Rate'i 60 yapıp kaydederseniz sorununuz çözülecektir. Bir de söylemeyi unuttum o seçenekler kısmında size sekmesinden videonun çözünürlüğünü de ayarlamayı unutmayın. İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Production Preset Wizard > FrameRate altından yapabilmeniz gerek.

1640678227980.png

Öte yandan Camtasia 9, 5 yıllık bir program. Bu bağlamda 60 FPS gibi seçeneklerde sıkıntı çıkartabilir.

Öncelikle size kısmından 1920-1080 şeklinde ayarlayıp ondan sonra frame Rate ayarlamayı deneyebilir misiniz bir de? Belki de düşük çözünürlük ayarlarında 30 FPS üzerine çıkmayı engelliyordur.

Hocam programın sürümü nedir acaba? Biraz araştırmadan sonra 2018'den önceki sürümlerde 60 FPS seçeneğinin olmadığını gördüm çünkü.

Çözüm

Geri
Yukarı