Çanak Anten Ayarı Yapmak Zor mudur?

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yarın Shaktar Donetsk maçı için anteni Sirius 4 uydusuna ayarlamak istiyorum. Bazı Ukrayna kanalları şifresiz veriyor maçı. Maçtan sonra tekrar Turksat'a döndüreceğim. Merak ettiğim, bunu yapmak zor mudur? Yani yapamayacağım bir ince ayarı falan var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Antenin yerini değiştirmeniz gerek, ama nereye doğru bakacak ? Doğru yeri bulan bi makina var. Ama nerde satılır ne kadardır bilmiyorum.

Pek zor degil. Simdiye kadar 100 defa yapmisimdir belki. Alicini sirius uydusuna ayarla. Sonra canagi her derecede yavas yavas saga sola döndür.
Görüntü gelince ise sabitle, hepsi bu kadar...

Dishpointer'dan bakacağım yönüne.
Pek faydası olacağını zannetmiyorum o programın. Diğer antenlere bak kaba taslak bir yerleştir sonra yavaştan sağ sola hareket ettir elbet yakalarsın sinyali bende çok yaptım halen de yapıyorum. Apartmanın merkezi sistemini ben kurdum.

Dishpointer'dan bakacağım yönüne.
O şekilde işaretlenen çizgi yönündeki binaları da paralelliğine göre ayarlayıp sinyal alabilirsin. Hangi kanal veriyorsa onun frekansını da ince ayar yapıp bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı