Canlı derste sıkılıyorum

Aslında hocalarınızla konuşup dersin arasında bir yerde sana soru sormalarını isteyebilirsin böylece hoca soru soracak diye dinlemeye başlarsın.

Soru soruyorlar fakat ben dinlemek yerine kolaya kaçıp dersten çıkıyorum. Keşke şu okullar açılsa da kurtulsak canlı dersten.

Soru soruyorlar fakat ben dinlemek yerine kolaya kaçıp dersten çıkıyorum. Keşke şu okullar açılsa da kurtulsak canlı dersten.
Anladığım kadarıyla bilgisayarda vakit geçirmeyi seviyorsun.
Kendine her derste kaldığın 30 dk için 5 dk fazladan bilgisayarda vakit geçirme kuralı koy.
Mesela günde 2 sat bilgisayara bakıyosun.
Günde 10 dersin var desek.
50 dk fazladan bakabileceksin.

Canlı derse katılasım gelmiyor. oyun oynayasım geliyor. ders yaparken zaman çok zor geçiyor ama oyun oynarken çok hızlı geçiyor. ben de sıkıldım. sınavlar var. düşük not alırsam annem beni yaşatmaz 5. sınıfım. ne olur yardım edin. ne yapacağım? canlı derste sıkılıyorum artık, oyun oynayasım geliyor :(

10 ders, her ders 30 dk desen 300 dakika = 5 saat eder.
50 dk PC oynayacagina 5 saat fazladan oynar daha iyi. :D

Hiçbir şey anlamadım? :D
Kendine her derste kaldığın 30 dk için 5 dk fazladan bilgisayarda vakit geçirme kuralı koy.
Mesela günde 2 sat bilgisayara bakıyorsun.

Ben bir günde 19 saat oyun oynuyorum PC'de. 5 saat de ders.

Mesela günde 2 sat bilgisayara bakıyorsun.

Saat 5.30'da derse mi girilir? Bir de 5. sınıfım.

Dosya Ekleri

• pngegg.png
    pngegg.png
    195,4 KB · Görüntüleme: 30
Canlı dersi dinleyemiyorum. Ders 30 dk ,ben 25 dk internette dolanıyorum. İlk dönem derse çok katılıyordum, hep dinliyordum ama bu dönem çok sıkıcı geliyor. Tek aktif olduğum ders tarih. Hem en sevdiğim ders hem hoca anlatırken masal anlatır gibi geliyor.😀 ayrıca bu dönem anlatılan hiçbir şeyi bilmiyorum (tarih dışında) bu yüzden de kötü hissediyorum kendimi. 2. dönem sınavları olursa çok kötü not alacağım. Ne yapmalıyım? Ne zaman ders çalışmaya çalışırsam son gün çalışırım deyip geçiştiriyorum. Aynı sorun sizde de var mı?
Ders dinlemeyi severim. 9. sınıfta, tek tarih dersini dinleyen bendim. Diğer öğrenciler uyurdu. Öğretmen de alıştı, bir şey demezdi.

Geri
Yukarı