Canon 400D'dan başka kameraya geçilir mi?

Xpirr

Hectopat
Merhabalar efendim,

Benim elimde abimden kalma eski Canon 400D var.
CF kart, liveview olmaması, video özelliğinin olmaması ve focus konusunda eski teknolojileri var. Bunun yerine yeni bir başlangıç seviyesindeki kameralardan birine geçmek mantıklı olacak mıdır ? (Canon 2000D, 4000D gibi )
Yani şu anki çektiklerimden teknik anlamda daha iyileri olacak mıdır?
Kısacası değer mi?

Teşekkürler iyi forumlar.

DSLR oto fokus kullanmayacaksanız ve de video ile işiniz yoksa değiştirmenizi tavsiye etmem. Çünkü arada yüksek bir fiyat farkı var. Ayrıca hali hazırda elinizde bulunan 400D'nin shutter sayısı kaç ?
Size naçizane tavsiyem 2000D ve 4000D'nin kronik sorunlarına bakmanız.

Merhabalar efendim,

Benim elimde abimden kalma eski Canon 400D var.
CF kart, liveview olmaması, video özelliğinin olmaması ve focus konusunda eski teknolojileri var. Bunun yerine yeni bir başlangıç seviyesindeki kameralardan birine geçmek mantıklı olacak mıdır ? (Canon 2000D, 4000D gibi )
Yani şu anki çektiklerimden teknik anlamda daha iyileri olacak mıdır?
Kısacası değer mi?

Teşekkürler iyi forumlar.

Video çekmeye ihtiyacınız yoksa çok mantıklı bir değişim değil. Onun yerine biraz bütçeyi zorlayıop 80D 70D gibi bir modele geçebilirsin. Veya 6D gibi full frame bir makineye geçebilirsin.

DSLR oto fokus kullanmayacaksanız ve de video ile işiniz yoksa değiştirmenizi tavsiye etmem. Çünkü arada yüksek bir fiyat farkı var. Ayrıca halihazırda elinizde bulunan 400D'nin shutter sayısı kaç?
Size naçizane tavsiyem 2000D ve 4000D'nin kronik sorunlarına bakmanız.

Çok teşekkürler dönmeyi unuttum çok özür dilerim. Küçük bir araştırmadan sonra Auto ISO değerlerini yapabileceğim yani Max'min değerler atayabileceğim bir Firmware buldum chdk diye işimi şu anlık görüyor gibi çok teşekkür ederim.
Video çekmeye ihtiyacınız yoksa çok mantıklı bir değişim değil. Onun yerine biraz bütçeyi zorlayıop 80D 70D gibi bir modele geçebilirsin. Veya 6D gibi Full frame bir makineye geçebilirsin.

Efendim çok teşekkür ederim video ile çok bir işim yok. Bu makineleri neye göre önerdiğiniz sorabilir miyim yani işin sonunda yeni bir makineye geçmek gibi bir niyetim var neleri göz önünde bulundurmam gerek?

Geri
Yukarı