Canon 550D alınır mı?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Amatör olarak kendi çapımda güzel fotoğraf çektiğime inanıyorum. Telefon kameram kötü olduğu için ve fotoğraf makinesi kullanmayı öğrenmek için makine bakıyordum. Dolap uygulamasında Canon 550D buldum. Yanında 18-55 lens dahil. Sizce alınır mı? Hala? Fiyatı bütçem dahilinde.

Hala kullanıyorum. Teknoloji olarak güncel aps-c makinelerin yanına yaklaşamıyor olsa bile kendine göre kabul edilebilir bir performans veriyor. Birkaç yıl önce iş bile çekmiştim. Aynı bütçeyle daha yeni ve/veya üst segment bir makine bulamıyorsanız alınabilir.

Biraz geç olacak ama sonrasında okuyacak olan arkadaşlar için yorum yapmak istedim.
Fotoğraf makinelerinde, hele ki yeni başlayacaksanız "şimdilerde alınır mı?" diye sormak aslında olmaz.
Çünkü içeriği siz oluşturursunuz ve makine sadece çeker. 2010 yılından sonra çıkmış her makine yeni başlayacaklar için uygundur. Yeni başlayan birinin profesyonel anlamda bir ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla her makine işini görür.
Ben 550D'yi kullandım. Çok tatlı ve kullanışlı bir makine. Tek sıkıntısı ISO performansı. Akşamları mesaisi erken bitiyor. Onun dışında gayet güzel bir makine. Hafif, hızlı ve kullanışlı. Temizse gözün kapalı alabilirsin.

Geri
Yukarı