Canon 600D Video Çekim İçin Lens Önerisi

eraysaltk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde Canon 600D ve yanında gelen 18-55 kit lens var. Makineyi sadece video çekimi için kullanacağım. Röportaj ve şaka için, gerektiğinde ise zoom kullanabileceğim bir lens lazım. Öneriniz ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceden fotoğraf çekmek için aldığını düşünüyorum.
Video çekmek için yeni aldıysan eğer en büyük yanlışlardan biri yapmış oluyorsun.
Canon DSLR gövdeler 10 dakika video çekim sınırı var. Her 10 dakikada bir yeniden video başlatmak gerekiyor.
Ayrıca video çekerken DSLR gövdelerin sensörü uzun süreli video çekimlerinde ısındığı için sensör yakanları dahi gördüm.

Soruna cevap olarak lens yapısında STM ve USM yazılarını görürsün veya görmezsin.
Video kaydı yapmak isteyen kişiler IS USM özelliklerini barındıran lens tercih etmeli.
Aşağıdaki link üzerinden farkı incelemeni tavsiye ediyorum.
Canon Odaklama Teknolojisi - Lensler için Teknik Bilgiler Rehberi - Canon Eurasia
Lens olarak aşağıdaki lens modeli alınabilir. Fotoğraf ve video çekimlerinde kötü olmayan bir lens olduğunu düşünüyorum.
EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM
Ancak F değeri 3.5 üzeri olduğu için gece çekimlerinde zayıf.
Gece ve gündüz çekimleri için çok iyi bir seçenek olan Canon 50mm f/1.4 USM Lens alınabilir.
EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM Lens olabilir. Gece çekimleri 18-135 lense göre daha iyi bir ürün.

50mm Lens sabit lens. Sen anladığım kadarıyla tele lens istiyorsun. Bu sebeple diğer iki üründen birini alabilirsin. İyice araştır ve hangisi aklına yatıyorsa onu al.

650tl bütçem vardı video çekmek için düzgün çeken ve mikrofon takılan bişey arıyodum bi abimizin nakite ihtiyacı vardı ve az kullanılmış sıkıntısız canon 600d ve yanında 18-55 lensi birlikte video çekmek için aldım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı