Canon 650D Hangi Lens İle Almalıyım ?

oski293

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Canon 650D almaya karar verdim. 1500-2000 TL limitim var. Double kit halinde mi yoksa 18-135 mi alayım karar veremedim. Bir de IS özelliği olmayan lensler de çok bulanık çıkar mı fotoğraflar acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
IS özelliği düşük enstantane değerlerinde iş görür. Mesela 1/250 de sorun yoktur ama 1 sn ye çıkarsanız IS bile fayda etmez. Lens seçimine gelirsek 18-135 al. Hem zoom lenstir. Genel kullanım için uygundur. Makineyi kullandıkça zaten hangi lens çeşidine ihtiyacınızın olduğunu anlarsınız. O zaman satarsınız kit lensinizi üstüne para koyup ihtiyacınız olan lensi alırsınız.

Merhaba, 650D benim giriş seviyesinde kullandığım makine 70Dya geçmeden önceki. Eğer portre çalışıcaksınız en düşük maliyete yüksek performans isttiyorsanız 50mm 1.8f işini fazlasıyla görür ve seni fazlasıyla mutlu ve tatmin eder. Eğer geziye gidicem orda kullanıcam falan filan diyorsanızda 18-135 en iyi seçimi eğer videoda istiyorum anlık odaklasın ve kaliteli olsun istiyorsan 18-135 stm motorlu lens alıcaksın.Sen bence 18-135 set al üstünede bi 50mm al kafan rahat olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı