Canon E414 sadece siyah kartuş ile çalışır mı?

hackerğ

Femtopat
Daha fazla  
Elimdeki yazıcıda renkli kartuş da siyah kartuş da bozuk ve çalışmıyor. Renkli yazdırmaya ihtiyacım olmadığından dolayı sadece siyah bir kartuş alıp taksam çalışır mı? Bazı yerlerde 2 kartuşun da takılı olması gerektiği yazıyor fakat bende yazıcı iki kartuşu da tanıyamıyor.

Elimdeki yazıcıda renkli kartuş da siyah kartuş da bozuk ve çalışmıyor. Renkli yazdırmaya ihtiyacım olmadığından dolayı sadece siyah bir kartuş alıp taksam çalışır mı? Bazı yerlerde 2 kartuşun da takılı olması gerektiği yazıyor fakat bende yazıcı iki kartuşu da tanıyamıyor.
2 kartuşun da takılı olması lazım. Kartuşların önündeki devreleri silip deneyebilirsin. Düzelmez ise sadece siyah kartuş alıp denersin canon yazıcılar bazen tek kartuş arızalı olsa da ikisine birden arızalı uyarısı verebiliyor.

2 kartuşun da takılı olması lazım. Kartuşların önündeki devreleri silip deneyebilirsin. Düzelmez ise sadece siyah kartuş alıp denersin Canon yazıcılar bazen tek kartuş arızalı olsa da ikisine birden arızalı uyarısı verebiliyor.

Önündeki devreleri sildim artık arıza vermiyorlar ve yazıcı çalışıyor teşekkür ederim yanıt için.

Tam olarak neyi neredekini sildiniz acaba yardımcı olur musunuz?

Canon yazici hiç kullanmadim ama eskiden HP kartuslu bir yazici kullanmistim. Yazicinin kartusu tanimasi icin kartusta elektronik devre bulunuyor. Hem kartusun hem de yazicinin icinde kartusun temas ettigi bolge kolonya mendil ile temizleniyor. Sanirim bundan bahsediliyor.

Screenshot_20240215_190039.png

Bu kartus HP icin ama Canon'da da asagi yukari boyle bir şey olmasi lazim.

Canon yazici hiç kullanmadim ama eskiden HP kartuslu bir yazici kullanmistim. Yazicinin kartusu tanimasi icin kartusta elektronik devre bulunuyor. Hem kartusun hem de yazicinin icinde kartusun temas ettigi bolge kolonya mendil ile temizleniyor. Sanirim bundan bahsediliyor.

Eki Görüntüle 2117014

Bu kartus HP icin ama Canon'da da asagi yukari boyle bir şey olmasi lazim.

Teşekkürler yardım için. Siyah kartuş aldım ama renklide istedi yanında o yüzden eski boş renkli kartuşu takdım bir sürü hata veriyordu onu bir köşeye kaldırıp mürekkep püskürtmeli modelini aldım öneririm herkese çok işlevsel.

Geri
Yukarı