Canon yazıcı sorunu

Cryable

Centipat
Dostlar merhaba, öğrenciyim ve elimde ilk bilgisayarımı aldığımda yanında verilen Canon IP 1300 yazıcı var. Yazıcının siyah kartuşu yok sadece renkli kartuşu mevcut.

1- Ben üniversite bölümünden dolayı ayda 300-400 sayfalık baskı yapmam gerekiyor, elimdeki bu yazıcı sizce beni götürür mü yoksa hiç bulaşmadan yeni bir yazıcı mı bakmalıyım (bütçem açıkcası kısıtlı)

2- Yazıyla baskı yapmaya çalıştığımda herhangi bir şey basmadı bende kartuşu kontrol edeyim dedim (8+ senedir baskı yapılmadı) dolum yapmak için kartuşta açılması gereken delikleri açtığımda içinde süngerimsi bir yapı vardı ve grimsi renkteydi (kürdan batırdım renk gelmedi) bu kartuş hala çalışabilir vaziyette mi demektir?

3- Renkli kartuşun içerisi siyah boya koymam mantıklı mı yoksa yazıcının üç rengi karıştırarak bana siyah vermesini beklemek daha mı mantıklı?

Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Dostlar merhaba, öğrenciyim ve elimde ilk bilgisayarımı aldığımda yanında verilen Canon IP 1300 yazıcı var. Yazıcının siyah kartuşu yok sadece renkli kartuşu mevcut.

1- Ben üniversite bölümünden dolayı ayda 300-400 sayfalık baskı yapmam gerekiyor, elimdeki bu yazıcı sizce beni götürür mü yoksa hiç bulaşmadan yeni bir yazıcı mı bakmalıyım (bütçem açıkcası kısıtlı)

2- Yazıyla baskı yapmaya çalıştığımda herhangi bir şey basmadı bende kartuşu kontrol edeyim dedim (8+ senedir baskı yapılmadı) dolum yapmak için kartuşta açılması gereken delikleri açtığımda içinde süngerimsi bir yapı vardı ve grimsi renkteydi (kürdan batırdım renk gelmedi) bu kartuş hala çalışabilir vaziyette mi demektir?

3- Renkli kartuşun içerisi siyah boya koymam mantıklı mı yoksa yazıcının üç rengi karıştırarak bana siyah vermesini beklemek daha mı mantıklı?

Yazıcınızın algoritmasında Renk karıştırıp siyah oluşturma seçeneği yok. Bu yüzden siyah kartuş gerekli.

Kartuşunuz hangi renk istiyorsa o renk ile doldurun. Onun haricinde kartuşunuzun sünger kısımlarının donma ihtimali çok yüksek oraları temizleyerek çalıştırmayı deneyin çalışmazsa yeni yazıcı almanız daha mantıklı.

Yazıcı çok eski, tavsiyem Canon E414 alman. Ben aldım sorunsuz çalışıyor sadece driverini yüklüyorsun. Bütçen olsaydı sana tanklı yazıcı al derdim ama bütçen kısıtlı.

80TL gibi bir fiyata siyah kartuş alıp şansımı denemek istedim, makine hala tıkır tıkır çalışıyor. 200 küsür sayfa baskı yaptım kartuşu aldığım yer maks 330 baskı yapar demesine rağmen kartuş yarıya bile gelmedi.

Şimdi aklımda olan tek soru cl-41(renkli) kartuşun içerisindeki süngerlerin kuruyup kurumadığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı