Canva yapılan tasarımım telif ile nasıl engellenir?

TabZ

Centipat
Daha fazla  
Canva üzerinden bir ders anlatım sunumu hazırladım ve biyoloji hocam bu tasarımı benim onayım olmadan indirmiş (tasarımı göstermek için link atmıştım) ve baskısını çıkarıp satmayı düşünüyor. Tasarımı kullanmasını engelleme ya da telif koyma gibi bir şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Canva üzerinden bir ders anlatım sunumu hazırladım ve biyoloji hocam bu tasarımı benim onayım olmadan indirmiş (tasarımı göstermek için link atmıştım) ve baskısını çıkarıp satmayı düşünüyor. Tasarımı kullanmasını engelleme ya da telif koyma gibi bir şansım var mı?

Kendisine söylemeyi denediniz mi?

Öğretmenine söyle ona göre pozisyon alırsın.

Sözlü haftasındayız diye çekiniyorum düşük falan girer diye yoksa yapacağımı yapardım. Böyle telif gibi bir çözüm bulabilirsem okul kapandığı gibi kullanmasını engelleyebilirim.

Öğretmenler ücretli kitapları emek hırsızlığı yapıp fotokopi çekip kullanıyorlar. Ne beklersin?
Telif gibi bir çözüm bilmiyorum.

Öğretmenler ücretli kitapları emek hırsızlığı yapıp fotokopi çekip kullanıyorlar. Ne beklersin?
Telif gibi bir çözüm bilmiyorum.

Yapacak bir şey yok o zaman. Hocaya da hakkımı helal etmiyorum. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı