Carraro Force 920 ön freni tutmuyor

ReyyNot

Zeptopat
Daha fazla  
Carraro Force 920 bisiklet aldım yaklaşık 3-4 yıl önce ama 1 yıl önce frenlerden ses çıktığı için balataları değiştirdim ama bu günlerde şöyle bir sorun çıkıyor. Bisikletin ben üstünde değilken ön freni çok iyi tutuyor ama ben üstüne binince ön fren yavaş yavaş durduruyor (arka fren çok iyi tutuyor) bunun sebebi nedir? Kg: 75

Son düzenleyen: Moderatör:
Carraro Force 920 bisiklet aldım yaklaşık 3-4 yıl önce ama 1 yıl önce frenlerden ses çıktığı için balataları değiştirdim ama bu günlerde şöyle bir sorun çıkıyor. Bisikletin ben üstünde değilken ön freni çok iyi tutuyor ama ben üstüne binince ön fren yavaş yavaş durduruyor (arka fren çok iyi tutuyor) bunun sebebi nedir? Kg: 75
Firen hidroliğini kontrol ettin mi?

Tel gevşemiş ve frenler tam sıkılmıyor olabilir.
Hidrolik bu sistem. Tel yok.

3-4 yıl geçmiş diyorsunuz 2 yılda bir fren hidrolik yağı değişmeli, büyük ihtimal nem veya hava aldı değiştirmeniz lazım.

Bende de BIG 727 var 5-6 senedir elimde. 4 senedir (kaza geçirdiğimden beri) sürmüyorum. Frenlerim baya gevşemiş benim de şimdi kontrol ettim de. Hidrolik önemli hacı :D
bide benim force 920 yi tek yapraklı aynakol yapmak mümkünmü?

3-4 yıl geçmiş diyorsunuz 2 yılda bir fren hidrolik yağı değişmeli, büyük ihtimal nem veya hava aldı değiştirmeniz lazım.
ama arka fren çok iyi tutuyor ön frende sorun var sadece

Geri
Yukarı