Carraro sportive 321 için zırhlı lastik önerisi

snezyswrd

Hectopat
Merhaba bisikletim Carraro sportive 321 ve son zamanlarda taşlı yollar yüzünden sürekli iç lastik değiştirmek zorunda kalıyorum. Zırhlı lastik almaya karar verdim ve cst markasının yorumları iyiyiydi ve 700x35 modelinde indirim vardı. Benim mevcut lastiğim 700x38C acaba uyum sağlar mı janta? Ya da bu şekilde tekeri inceltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zırh ve hamur kalitesi olarak en güvendiğim lastik markası Schwalbe. Daha önce kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Şimdi dağ bisikletine geçtim ve tekrar bu markadan lastik bakmaya başladım. Bu markayı da değerlendirmenizi öneririm.

Zırh ve hamur kalitesi olarak en güvendiğim lastik markası Schwalbe. Daha önce kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Şimdi dağ bisikletine geçtim ve tekrar bu markadan lastik bakmaya başladım. Bu markayı da değerlendirmenizi öneririm.
Teşekkür ederim hocam onlara da bakayım. Bu lastik ebatları hakkında bir bilginiz var mı peki ?

Teşekkür ederim hocam onlara da bakayım. Bu lastik ebatları hakkında bir bilginiz var mı peki ?
700*35'deki 35 sayısı lastiğin kalınlığını ifade eder. İnce lastik istiyorsanız 700*28 takmanız daha iyi olur. Sondaki 28, lastiğin kalınlığı 28 mm demek. Ayrıca geçtiğiniz yollarda taş değil de demir dikeni dediğimiz dikenlerden varsa zırhlı lastik de işe yaramaz. Daha önce bu demir dikenlerinden dolayı kaç kez lastiğim patladı. İç lastiği patlatıyor. Taşın zırhlı lastiğe etki edeceğini pek sanmam. Ben de birçok kez büyük taşların olduğu yollardan sarsıla sarsıla geçtim ama lastiğim bu sebepten hiç patlamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı